Reklama

Polityka obronna

Krzysztof Falkowski nowym prezesem Agencji Mienia Wojskowego

Od prawej: wiceszef MON Tomasz Zdzikot, prezes Agencji Mienia Wojskowego Krzysztof Falkowski oraz wiceprezesi AMW - Krzysztof Milewski, Dominik Zaremba, Ilona Kowalska i Marcin Kowalczyk oraz przewodniczący rady nadzorczej AMW Paweł Kurtyka. Fot. AMW.
Od prawej: wiceszef MON Tomasz Zdzikot, prezes Agencji Mienia Wojskowego Krzysztof Falkowski oraz wiceprezesi AMW - Krzysztof Milewski, Dominik Zaremba, Ilona Kowalska i Marcin Kowalczyk oraz przewodniczący rady nadzorczej AMW Paweł Kurtyka. Fot. AMW.

Dotychczasowy dyrektor Departamentu Zezwoleń i Koncesji MSWiA Krzysztof Falkowski został w poniedziałek prezesem Agencji Mienia Wojskowego. Premier Mateusz Morawiecki powołał Falkowskiego na trzyletnią kadencję – poinformowała rzeczniczka prasowa AMW Małgorzata Weber.

Nowego prezesa przedstawił w poniedziałek kierownictwu i pracownikom AMW wiceminister obrony Tomasz Zdzikot. Falkowski był do tej pory dyrektorem Departamentu Zezwoleń i Koncesji MSWiA. Stamtąd do MON przyszła większość nowego kierownictwa resortu na czele z ministrem Mariuszem Błaszczakiem (do 9 stycznia był szefem MSWiA), a także wiceministrami Sebastianem Chwałkiem i Tomaszem Zdzikotem (wcześniej wiceszefowie MSWiA) oraz Markiem Łapińskim (do niedawna komendantem głównym Straży Granicznej).

Jak poinformowała rzeczniczka Agencji, w zarządzie tej instytucji nadal pozostają zastępcy prezesa: Ilona Kowalska, Marcin Kowalczyk, Krzysztof Milewski i Dominik Zaremba.

W ostatnich miesiącach Agencja nie miała pełnoprawnego prezesa, a jedynie osoby pełniące jego obowiązki. Od 1 grudnia 2017 r. p.o. prezesem był Milewski, powołany wówczas na wiceprezesa (tego samego dnia zastępcą prezesa AMW został także Kowalczyk). Natomiast od 27 października do 30 listopada 2017 r. AMW kierował Dominik Zaremba, który od kwietnia 2016 r. jest w Agencji wiceprezesem odpowiedzialnym m.in. za zakwaterowanie żołnierzy. Wcześniej, od grudnia 2015 r. Agencją kierował Mateusz Mroz, najpierw jako p.o prezes, a od 9 maja 2017 r. jako prezes powołany na trzyletnią kadencję przez ówczesną premier Beatę Szydło.

Z kolei Kowalska pracuje w AMW od 2008 r., w latach 2014-15 była p.o prezesem Agencji w jej poprzedniej formule organizacyjnej.

Obecna Agencja Mienia Wojskowego została bowiem utworzona w październiku 2015 r. z połączenia dawnej AMW i Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Do zadań nowej AMW należy sprzedaż zbędnych wojsku nieruchomości i majątku ruchomego, handel uzbrojeniem oraz zapewnienie żołnierzom mieszkań, w tym administrowanie nimi oraz budowa nowych lokali. AMW ma również prawo kupować broń i przekazywać ją wojsku, także aby wspierać sojuszników.

W październiku 2016 r. parlament uchwalił ustawę, która zniosła zasadę obsadzania kierowniczych stanowisk w AMW w drodze konkursu.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Tym już zmęczony

    Karuzeli kadrowej ciąg dalszy.

Reklama