Reklama

Polityka obronna

Jutro raport z dowodami na "eksplozję w Smoleńsku"

<p>Fot. Maciej Nędzyński(CO MON)</p>

W poniedziałek zostanie przedstawiony raport, który jednoznacznie stwierdza, że przyczyną dramatu smoleńskiego był akt bezprawnej ingerencji, polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją - mówił w niedzielę w PR24 przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

Reklama

"Nie mogę zmienić prawdy i na pewno jej nigdy nie zmienię, jutro zostanie przedstawiony raport, który jednoznacznie stwierdza, że przyczyną dramatu smoleńskiego był akt bezprawnej ingerencji polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją" - powiedział Macierewicz w niedzielę w PR24.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"W Polsce nastąpi zasadnicza zmiana po opublikowaniu raportu i po stanowisku, które zajmie państwo, podejmując prawne działania międzynarodowe związane ze zbrodnią smoleńską" - dodał.

Na pytanie, kto i kiedy zaingerował w statek powietrzny, Macierewicz powiedział, że w 2008 roku zdecydowano, że oba samoloty Tu-154 zostaną wyremontowane przez firmę związaną z Olegiem Deripaską - przyjacielem Putina; od tego momentu - jak mówił - służby rosyjskie kontrolowały każde działanie związane z wizytą prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, którym leciała delegacja na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. Conrad

  Jak słyszę. ze w Tupolewie wybuchła bomba termo-baryczna to ręce mi opadają. Na tym forum chyba wszyscy wiedzą, ze taka bomba w pierwszej fazie rozpyla łatwopalny aerozol czyli wytwarza mieszankę paliwowo-powietrzną, która eksploduje z ogromną siłą. Ta bomba wykorzystuje tlen z powietrza !!! Umieszczenie takiej bomby w skrzydle lub w kadłubie nie ma sensu bo w ciasnej zamkniętej przestrzeni nie wytworzy się niezbędny do zapłonu nasycony tlenem aerozol. Nie rozumiem dlaczego wybrano akurat tak niedorzeczną wersję. Czy jest w tym jakiś ukryty cel?

 2. Honker Haker

  Śmiejecie się. To zdrowe. Ale pomyslcie ile można by było kupić dla choćby wojska zamiast topić kasę w tej "komisji"? Spójrzcie na Ukrainę, gdzie każdy czołg i każda wyrzutnia, ba, nawet kamizelka jest cenna... Pomyślmy. Za rok wybory...

 3. Voodoo

  To była mgła z magnesami ........do takiej wiedzy nie potrzeba badać wraku i przesłuchania świadków

 4. Xzibit

  Toż ten pan na początku mówił że to była sztuczna mgła i magnes który obezwładnił samolot..... Tyle teorii co ten człowiek nawymyślał,brak słów

Reklama