Reklama

Polityka obronna

Nowy Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej

  • Holandia planuje wysłać do Mali swoje śmigłowce AH-64 Apache – fot. Wikipedia
    Holandia planuje wysłać do Mali swoje śmigłowce AH-64 Apache – fot. Wikipedia

W Komendzie MOSG w Gdańsku odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Nowym komendantem oddziału został płk SG dr Piotr Patla, który zastąpił na tym stanowisku kontradm. SG Piotra Stockiego.

Kontradm. SG Piotr Stocki, który kierował Morskim Oddziałem Straży Granicznej od lipca 2007 r., pożegnał się ze sztandarem jednostki i przekazał go w ręce następcy, płk. SG dr. Piotra Patli. Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński podziękował odchodzącemu komendantowi MOSG. Podkreślił jego zasługi dla całej formacji, zwłaszcza dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Przedstawił również sylwetkę obejmującego obowiązki komendanta MOSG płk. SG dr. Piotra Patli. 

Zwracając się do wszystkich zebranych na uroczystości kontradm. SG Piotr Stocki wyraził podziękowanie za współpracę podczas blisko dziesięcioletniego kierowania Morskim Oddziałem Straży Granicznej w ochronie morskiej granicy państwowej. 

Płk SG dr Piotr Patla urodził się 26 maja 1971 r. w Krośnie. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1992 r. w Bieszczadzkim Oddziale SG. W kolejnych latach służył w Komendzie Głównej SG oraz Śląskim Oddziale SG, którym kierował od września 2007 r. do marca 2008 r. Następnie objął stanowisko Dyrektora Zarządu Granicznego KGSG w Warszawie, a przez ostanie trzy lata pełnił funkcję Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Kamil

    Prawdziwy czlowiek morza.

  2. znad morza

    Widzę, że nowy komendant ma "wiele" wspólnego ze służbą na morzu. Jak widać z przebiegu jego dotychczasowej kariery, najbliżej zawodowo nad morzem to był w Warszawie...

Reklama