Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Milkor: jesteśmy podekscytowani możliwością produkcji M32A1 w Polsce [Defence24.pl TV]

 • photo
  photo

”Bardzo jesteśmy tym podekscytowani, Works11 to nasz świetny klient i nie możemy doczekać się, by zaoferować im wsparcie w zakresie wysiłku mającego na celu ustanowienie potencjalnej produkcji broni w Polsce” - powiedział Defence24.pl Erik Solberg z Milkor USA Inc. o możliwości przeniesienia produkcji granatników M32A1 do naszego kraju. 

O roli granatnika rewolwerowego M32A1/MGL-AV140 dla żołnierzy Erik Solberg powiedział podczas prezentacji poligonowej sprzętu w Nowej Dębie:

Jest to wzmocnienie siły ognia. Jedna osoba dysponuje większą siłą ognia, na dłuższych odległościach, nieporównywalną z jakimkolwiek innym rodzajem uzbrojenia. Granatnik wypełnia więc lukę, między granatami ręcznymi a RPG-7.

Erik Solberg, Training and Support Specialist, Milkor USA Inc

Milkor M32A1
granatnik rewolwerowy M32A1/MGL-AV140 amerykańskiej firmy Milkor, Fot. A.Hładij/Defence24.p

Czytaj też: Works 11 testuje sprzęt dla jednostek specjalnych w Nowej Dębie [Defence24.pl TV]

Reklama

Komentarze (16)

 1. matyr

  pytanie jakie powinno się zadać: kiedy w wztt wpisano długość lufy, czy po decyzji tarnowa o produkcji granatnika, czy przed. każda odpowiedź niesie swoje konsekwencje. strzelałem z naszych granatników, naprawdę doskonale się sprawdzają. coraz więcej niestety dziwnych zapisów w wztt wykluczających określone firmy. tak jakby przypadkowo te 47 cm spowodowały klęską naszej armii w jakichkolwiek działaniach wojskowych, czy też innych. 47 centymetrów które wstrząsnęły polską armią!!!

 2. cdee

  znów ktos cos wziął. Z Tarnowa nie mozna ????

 3. jurgen

  taka ciekawostka - wśród warunków przetargu dla małej partii 40-mm granatników rewolwerowych dla JW GROM jest w specyfikacji (prawdopodobnie bo było tak w poprzednim uniewaznionym) jak byk lufa długości 193-213 mm. I tu kłopot, bo RGP-40 z Tarnowa ma 250 mm (zresztą zgodnie z wymogami WP) ... natomiast Milkor od Works11 - patrz pan - przypadkiem dokładnie 203 mm. Cud. Z pewnością Milkor wybuduje teraz fabrykę granatników w Szydłowcu ... dla tych kilkunastu sztuk

  1. Kusza

   W takich np. Niemczech jest od czasów Bismarcka coroczny odpis od podatku " za przychylność urzędników". U nas nie ma takiej furtki, stąd prywatne organizacje mają większe możliwości manewru od organizacji państwowych. Może tu tkwi przyczyna?

 4. WED

  5 osobowa spółeczka z"układami"..........

 5. rt

  Czy aby na pewno te granatniki pływają?

 6. Ad_summam

  Czyli co? Polskie nie dobre?

 7. seba

  Czemu nie tarnowski produkt? America first...

 8. Harry

  Przecież ZM Tarnów produkuje takie granatniki, więc po co jakiekolwiek dyskusje na temat produkcji granatnika amerykańskiego w Polsce? Czyżby lobby amerykańskie było coraz silniejsze w Polsce? (F16. Patrioty, MLRSy, granatniki...)

  1. BVes

   Przecież to nie jest amerykański granatnik, proponuję zapoznać się z geografią...

  2. Whiro

   A co ma to do naszego granatnika? Przecież mogą produkcję przenieść do nas i np będą płacić podatki i dawać pracę ludziom. A nasz jak jest lepszy to i tak go brać do armii i pewno sprzeda się gdzie indziej. No chyba że jest droższy niż milkor to wtedy problem. Bo my lubimy ciągnąć kasę z mon za daremne sprzęt, byle po trupach utrzymać stanowiska prominentów.

 9. Czesio

  Zeby przeniesli do Polski produkcje Abramsow albo F-35 to rozumiałbym, że jest się czym ekscytować. A tak, to po co nam toto, mamy juz swoj polski rgp z Tarnowa

 10. vvv

  przeciez mamy nasz wlasny granatnik ktory jest ciut lepszy od m32a1

  1. BVes

   No akurat nie jest nawet lepszy od M32 a co dopiero od M32A1 ale RGP40 ma potencjał.

 11. Chasim

  To niech przeniosą najpierw produkcje niech idzie na eksport a później możemy zobaczyć. A jak nie to mam swój tarnowski i ten powinniśmy kupować.

  1. dmp

   Jedno nie przeczy drugiemu. Dla własnej armii powinniśmy kupować tarnowski granatnik, a na eksport możemy produkować amerykański. Zostanie przynajmniej więcej kasy u nas, a Amerykanie obniżą koszty produkcji.

 12. zły

  A dlaczego ma być zamawiany Milkor a nie RGP-40 z Tarnowa?

 13. szuwarek

  Nie ma się czym podniecać, nawet przeniesieniem produkcji. Polska armia powinna kupować granatnik opracowany i produkowany przez rodzime firmy.

 14. KPaul

  A co z naszym granatnikiem? Jest aż tak bardzo słaby, że w ogóle rozważa się uruchomienie produkcji w naszym kraju zagranicznego granatnika?

 15. tootototo

  Cudze chwalicie swego nie znacie..

 16. Gość

  Podobne robi Tarnów.

Reklama