Reklama

Polityka obronna

Krzysztof Gajewski nowym Komendantem Głównym Policji

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Nadinspektor Krzysztof Gajewski obejmie stanowisko Komendanta Głównego Policji. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy szefa KGP.

Wniosek o powołanie na stanowisko Komendanta Głównego Policji nadinspektora Gajewskiego złożyła minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska w związku z dymisją generalnego inspektora Marka Działoszyńskiego. Na objęcie funkcji przez nowego szefa KGP wyraziła zgodę premier Ewa Kopacz. Krzysztof Gajewski rozpocznie służbę na stanowisku komendanta głównego w środę, 11 lutego.

Krzysztof Gajewski służy w Policji od 1983 roku. Przed objęciem 16 stycznia 2012 roku funkcji zastępcy szefa KGP sprawował m.in. stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Bydgoszczy oraz Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Wcześniej pełnił służbę m.in. w pionie kryminalnym.

Reklama

Komentarze (4)

  1. pacodegen

    zmiany, zmiany, a w Policji jak było źle, to będzie! Za mało ludzi, za duzo głupich zadań, by sie wykazywać statystykami a nie rzeczywistymi poważnymi wykryciami przestępstw, ściganiem oszustów wszelkiej masci, którzy wyrządzają nam najwięcej szkody. Łatwiej złapać malucha na kradzieży dropsa, zawsze wykrycie i złapanie sprawcy niż oszusta na seti tys. zlotych, czy bandziorów!

  2. dino

    Panie Komendancie.Proszę powołać w każdym powiecie z grona funkcjonariuszy 8 strzelców wyborowych.380 powiatów x 8 = 3040.to jest dopiero siła,która wesprze armie polską.

  3. Roman

    W Polsce Policja została utworzona w kwietniu 1990 r. W 1983 r. w naszym regionie Europy formacje porządkowe, które nosiły nazwę policji to były tylko na Węgrzech i w ówczesnej NRD. We wszystkich innych krajach naszego regionu (bloku czy obozu jak kto woli) formacje te nosiły nazwę milicja. Takie "uproszczenia" w życiorysie komendanta głównego policji wydają się śmieszne.

  4. zibi

    Wstapil do milicji obywatelskiej w 1983. Stan wojenny skonczyl sie 22.07.83.

Reklama