Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

Szef MON dziś w Kopenhadze na konferencji ws. wsparcia dla Ukrainy

Fot. Mariusz Błaszczak/Twitter

Szef MON Mariusz Błaszczak w czwartek w Kopenhadze weźmie udział w konferencji donatorów wsparcia dla Ukrainy. Współgospodarzami wydarzenia będą ministrowie obrony: Danii, Wielkiej Brytanii i Ukrainy, a tematem obrad - sytuacja wywołana rosyjską agresją na Ukrainę i koordynacja wsparcia dla tego kraju.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Jak przekazało w komunikacie MON, do udziału zaproszono ministrów obrony innych państw, w tym szczególnie państw Europy Północnej.

Czytaj też

"Tematem obrad będzie omówienie kryzysu na Ukrainie, wywołanego rosyjską agresją przeciwko temu państwu, wspólnych wysiłków na rzecz organizacji i koordynacji wsparcia dla Ukrainy oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy Ukrainą a państwami Europy Północnej na rzecz pomocy Ukraińcom w ich walce przeciwko rosyjskiej inwazji. Uczestnicy konferencji skupią się na omówieniu dalszego wsparcia i współpracy długoterminowej, w tym szkoleniu żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy" - informuje resort obrony.

Zaznacza, że konferencja donatorów jest uzupełnieniem prac i dyskusji w ramach Ukraine Defence Contact Group, która została powołana przez USA w marcu w Bazie Sił Powietrznych USA w Ramstein, w reakcji na napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Czytaj też

W konferencji mają wziąć udział przedstawiciele 25 państw.

MON podkreśla, że Polska, pozostaje jednym z najbardziej aktywnych państw-donatorów pomocy dla Ukrainy zarówno w zakresie pomocy dla mieszkańców jak i dostaw sprzętu wojskowego, których wartość szacowana jest na 1,7 mld USD.

Źródło:
PAP

Komentarze (2)

  1. Ma_XX

    wszystkie Kraby z Bolesławca ćwiczą czy przypadkowo są w Donbasie?

  2. GB

    Uchwalono oficjalnie 1,5 mld USD pomocy wojskowej. Od kogo i jaki sprzęt i kiedy - nie wiem.