Kanadyjczycy wzmacniają wschodnią flankę NATO

3 marca 2015, 13:46
Fot. Sgt Bern LeBlanc, Canadian Army Public Affairs
Reklama

Siły zbrojne Kanady wydzieliły do działań NATO w krajach Europy Środkowo-Wschodniej kolejnych 125 żołnierzy, którzy będą brać udział w ćwiczeniach z sojusznikami.

Zgodnie z informacją kanadyjskiego Departamentu Obrony wojskowi z 3. Batalionu 3 Royal Canadian Regiment będą brać udział w szkoleniach wraz z żołnierzami, którzy już wcześniej znaleźli się w rejonie działań w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak wiadomo, pododdziały kanadyjskiej armii uczestniczą przede wszystkim w ćwiczeniach w Polsce. Współdziałają m.in. z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej. W ubiegłym roku Kanadyjczycy obecni byli na manewrach Anakonda 2014. Uczestniczyli również w szkoleniach z polskimi i amerykańskimi jednostkami powietrznodesantowymi.

Władze Kanady podkreślają, że udział w ćwiczeniach organizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej ma stanowić dowód na gotowość do wypełniania zobowiązań wobec sojuszników w wypadku zagrożenia ze strony Rosji. W ubiegłym roku oprócz sił lądowych na kontynencie działania prowadziły także myśliwce CF-18 Hornet, które brały udział w nieplanowanych wcześniej ćwiczeniach w Rumunii, jak również we wzmocnionej misji Baltic Air Policing.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
printer
wtorek, 3 marca 2015, 16:00

Bardzo dobrze. W latach 1939-45 polscy i kanadyjscy piloci swietnie sie dogadywali, a zolnierze piechoty polskiej i kanadyjskiej walczyli na wszystkich kontynentach. Teraz chyba tez zgraja sie.

Zbychu
środa, 4 marca 2015, 08:42

Wiecie dlaczego 125 żołnierzy? Bo tyle pojemności ma samolot, który oczekuje aby ich zabrać do Kanady w momencie, kiedy w czasie ćwiczeń ktoś by na nas najechał.

Naleczxxx
środa, 4 marca 2015, 11:27

Przysłanie 125 żołnierzy nie nazwałbym tego wzmocnieniem? Kanada i USA sobie robią z nas kpiny.Powinny w preferencyjnych cenach lub w ramach donacji sojuszniczej dać nam sprzęt ,którego nie mamy. Granatniki ppanc ,śmigłowce, Sikorskiego i samoloty w dużych ilościach rakiety ,bomby do tego bo mamy ich mało lub wcale.

Tweets Defence24