Jak zmienia się Agencja Rezerw Materiałowych [WIDEO]

11 września 2020, 10:48

W studiu Skanera Defence24.pl gościł nowy prezes Agencji Rezerw Materiałowych. Wskazując w rozmowie z Jackiem Raubo na obecnie wykonywane zadania ARM i przede wszystkim wyzwania, jakie stoją przed całą strukturą w niedalekiej przyszłości. Podkreślając przy tym wnioski, które pojawiły się w kontekście rezerw materiałowych i zarządzania nimi w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Michał Kuczmierowski, nowy prezes Agencji Rezerw Materiałowych (ARM), w wywiadzie dla Defence24.pl wskazał na fakt, że pandemia COVID-19 w znacznym stopniu przywróciła dyskusję o roli i znaczeniu ARM dla całego państwa. Prezes M. Kuczmierowski wskazał również na problematykę utrzymywania niezbędnych zróżnicowanych rezerw strategicznych, które stanowią kluczowy element systemu bezpieczeństwa Polski.

Podkreślając, że wnioski, które wyciągnięto z pandemii koronawirusa pozwoliły na wprowadzenie szeregu zmian w funkcjonowaniu Agencji Rezerw Materiałowych. Dotyczy to zarówno reform w sferze struktury instytucjonalnej wewnątrz ARM, ale również pod kątem gromadzonych rezerw. Jak zaznaczył prezes Kuczmierowski, chodzi o wskazanie co się sprawdziło w momencie sytuacji kryzysowej, co zaś wymaga zmian.

Dla ARM kluczowym istotnym zadaniem, po doświadczeniach z COVID-19, jest rozszerzenie możliwości w sferze logistyki. Tak, aby nie tylko dysponować w składach odpowiednimi rezerwami, ale przede wszystkim móc je szybko dostarczać, tam, gdzie istnieje tego rodzaju potrzeba.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Bursztyn
środa, 16 września 2020, 12:34

Agencja ma Jeszce na stanie te słynne respiratory za369 mln pln?

Qwe
środa, 16 września 2020, 10:17

Odpowiedź jest prosta na pytanie zawarte w tytule - powoli u zupełnie nie w tą stronę w którą powinna.

Ponury zielarz
sobota, 12 września 2020, 21:03

Ok. Cóż zatem sprawdziło się w dobie Covida? Cokolwiek? Jak wygląda sprawa zabezpieczenia i zaopatrzenia ludności cywilnej w podstawowe środki ochrony antywirusowej, nawet zwykłe środki dezynfekcji... stężony alkohol. Co wam się sprawdziło? Macie takie zwykłe, ludzkie poczucie dobrze spełnionego obowiązku? A co się stanie w prawie 40-to milionowym państwie, w przypadku prawdziwych działań wojennych? Też przyznacie sobie premie i ordery i będziecie wmawiać sobie - bo każdy Polak widzi jak jest - że zdaliście egzamin? Da się tak żyć bez patrzenia sobie w twarz w lustrze? Kogo oszukujecie?

wtorek, 15 września 2020, 14:48

Niewydolnosc systemu?

Tweets Defence24