Reklama

Geopolityka

Wybuch na terenie polskiego konsulatu we Lwowie

 • F-16 Block 52+ 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
  F-16 Block 52+ 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

W nocy ze środy na czwartek doszło do wybuchu na terenie polskiego konsulatu we Lwowie. Nikt nie odniósł obrażeń – donosi agencja UNIAN.

Zgodnie z komunikatem ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy służby otrzymały informację o wybuchu na terenie „zagranicznego” konsulatu w środę 7 października o godzinie 22:30. Agencja Unian precyzuje, że do eksplozji doszło w pobliżu budynku polskiego konsulatu we Lwowie. W wyniku incydentu nikt nie odniósł obrażeń.

Ukraińskie MSW poinformowało, że do rejonu zdarzenia została skierowana grupa operacyjno-śledcza, przewodnicy z psami, pirotechnicy oraz przedstawiciele innych służb ratunkowych. Obecnie trwają prace w celu ustalenia przyczyn zdarzenia, podjęto działania w celu zabezpieczenia dowodów. W wyniku eksplozji doszło do uszkodzenia pojemnika na śmieci.

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski potwierdził, że w nocy doszło do wybuchu na terenie konsulatu we Lwowie, w jego wyniku nikt nie ucierpiał.

Reklama

Komentarze (6)

 1. tom

  fsb robi prowokacje? - będzie pewnie ich więcej

  1. Urko

   Już były - przypominam "wybuch" z zeszłego miesiąca w centrum "Ukraiński Świat" w Warszawie.

 2. Afgan

  To nie zamach tylko jakaś prowokacja, całkiem możliwe że rosyjskich służb, które by chciały tym udowodnić że władze w Kijowie nie kontrolują sytuacji i na przykład Prawy Sektor robi co chce. Ładunek "uszkodził" pojemnik na śmieci, więc bardziej była to duża petarda niż bomba która miała wywołać jakieś szkody lub ofiary. Chodziło o rozgłos i szum medialny a nie o straty. Bym to nazwał jednak bardziej elementem wojny informacyjnej niż aktem terroryzmu.

  1. Ymir

   Dziel i Rządź, podstawa polityki Sowietów w tym konflikcie, prowokacja pewna. Za cicho ostatnio było i muszą podgrzać atmosferę bo im konflikt wygasa medialnie.

  2. jasio

   Według informacji MSZ podobno granat, ale rzeczywiście zniszczenia niewielkie...

 3. były_kanonier

  A gdzie jest oficjalny komunikat polskiego MSZ, że w trybie natychmiastowym wezwano ambasadora Ukrainy w Warszawie? Trwają konsultacje z Departamentem Stanu USA?

  1. jasio

   A masz jakiś dowód, że za tym wybuchem stoi ... Ukraina? Na razie to sprawa śledczych a nie dyplomacji.

 4. KL

  Podejrzewam, że "ktoś" ma problemy z polską wizą :)

 5. dst

  Pucio idzie na wojnę a my nic nie robimy tylko czekamy na oficjalny komunikat a potem okaże się, że za późno zaczęliśmy się zbroić.

 6. jaki

  kolejna duża wpadka BOR

  1. Ymir

   Wyjaśnij w jaki sposób jest to wpadka BOR?

Reklama