Reklama

Geopolityka

USA i Japonia będą wspierać Ukrainę i wzmocnią współpracę obronną

Autor. President Biden/Twitter

Prezydent USA Joe Biden, który w czwartek przybył do Hiroszimy na szczyt G7, spotkał się z premierem Japonii Fumio Kishidą; przywódcy uzgodnili, że będą nadal wspierać Ukrainę, wzmocnią współpracę obronną i przeciwstawią się ekonomicznej presji Chin - poinformował Biały Dom.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Stany Zjednoczone i Japonia będą też blisko współpracować, by zareagować na zagrożenie, jakim jest postawa Korei Północnej - przekazał w komunikacie Biały Dom.

Czytaj też

Przywódcy ustalili również, że surowe sankcje nałożone na Rosję po inwazji na Ukrainę zostaną utrzymane w mocy - głosi komunikat.

Reklama

Natomiast rzecznik japońskiego rządu poinformował, że Biden i Kishida podkreślili w rozmowie także znaczenie ochrony strategicznych technologii.

Czytaj też

Sam premier Japonii powiedział podczas briefingu dla prasy po jego spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych, że szczyt G7 odbywa się, gdy "wspólnota międzynarodowa znalazła się na zakręcie historii".

Szczyt G7 w Hiroszimie odbędzie się w dniach 19-21 maja.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

 1. ostatni

  Chodzi o taka rzecz- Chiny nie moga dopusic zeby Rosja przegrala. Jesli przegra Rosja bedzie pod butem Zachodu a Chiny beda otoczne. Usa wie - ze Chiny to wiedza. Tak wiec danie Ukrainie F16 i jeszcze wiecej broni ma przyspieszyc upadek Putina. A to postawi Chicznow pod sciana. nie chca wojny - ale skoto nie moga sie zgdzic na otocznie z kazdej strony beda musili sie wlaczyc do Wojny. A skoro sie wlacza- wtedy olbrzmia koalicja od NATO, USa, Japinii Koreii udezy na Chiny- Z taka przewaga przegraja. Wtedy USa znow ma zapwnine hegenonie ma 100 lat. Bardzo prostu plan - a sie wydawalo ze juz po US. Potem zajma sie ustawianiem europy, Afryki i innych.

  1. Rusmongol

   Brednie. Jeśli Rosja przegra to jedynie ziemię Ukrainy. Ty kreujesz porażkę Rosji jak Kreml. Czyli insynujesz że wypędzenie Rosji z ukrainy która napadła to napasc na Rosję i chęć jej unicestwieni. To bzdury dla tepych mas w 4 rzeszy rosyjskiej.

  2. Chyżwar

   Rosja od stuleci egzystowała dzięki temu, że trzymała innych pod własnym butem, dlatego czas najwyższy żeby wreszcie sama znalazła się pod jakimś. Obawiam się jednak, że chętnych zabraknie, ponieważ rosyjscy tubylcy mają tak zryte berety, że przywrócenie ich na łono cywilizacji musiałby zająć kolejne stulecia..

Reklama