Reklama

Geopolityka

Ukraina otrzymała pierwsze francuskie wyrzutnie rakietowe LRU

Francuska parada wojskowa w roku 2015
Francuska parada wojskowa w roku 2015
Autor. cquest/wikimedia commons

Ukraińska armia otrzymała pierwsze wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe LRU, przekazane przez Francję; jest to wymierny dowód przyjaźni łączącej prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Emmanuela Macrona - oznajmił we wtorek na Twitterze minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Nasze wojsko będzie teraz "jeszcze skuteczniejsze w powstrzymywaniu i niszczeniu wroga" - dodał przedstawiciel rządu w Kijowie, który podziękował za wsparcie ministrowi obrony Francji Sebastienowi Lecornu, a także rządowi i narodowi tego państwa.

Czytaj też

Pierwsze doniesienia o planowanym przekazaniu Ukrainie przez Francję trzech egzemplarzy LRU, czyli zmodernizowanej wersji amerykańskich wyrzutni M270, pojawiły się w połowie października. W tym samym miesiącu władze w Paryżu zapowiedziały dostarczenie Kijowowi systemów obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Crotale oraz przeszkolenie na swoim terytorium około 2 tys. ukraińskich żołnierzy.

Reklama

26 listopada prezydent Macron oznajmił, że Francja jest gotowa przekazać 6 mln euro na pomoc Ukrainie w transporcie żywności do Jemenu i Sudanu w ramach nowego planu Światowego Programu Żywnościowego

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. X

  Noooo, szarpnęli się ;/

 2. szczebelek

  Jak się nie mylę to chodzi o trzy sztuki.

  1. Weneda 1977

   Pewnie artykuł przeczytałeś.

  2. szczebelek

   W tym problem, że nie doczytałem 😂🤣

 3. easyrider

  Dobre i to. Więcej amunicji i danych wywiadowczych. Wspólnym, skoordynowanym wysiłkiem uda się skręcić kark kacapskiej hydrze.

Reklama