Reklama

Geopolityka

UE zaniepokojona "pełzającą aneksją" Gruzji przez Rosję

Patrol Misji Obserwacyjnej UE w Gruzji. Fot. eumm.eu
Patrol Misji Obserwacyjnej UE w Gruzji. Fot. eumm.eu

Wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton i sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wezwali Rosję do zdemontowania zasieków stawianych przy udziale rosyjskiej armii pomiędzy Gruzją i separatystyczną Abchazją i Osetią Południową.

 

Wydane oświadczenia mówią o tym, że powyższe działania "godzą w integralność terytorialną Gruzji, zagrażają stabilności w regionie i stwarzają poważne utrudnienia ludności po obu stronach linii granicznej".

Do sprawy odniósł się także prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oskarżając Rosję o "pełzającą aneksję". Jego zdaniem Rosjanie zamierzają jeszcze dalej przesunąć linię graniczną, aby uzyskać kontrolę nad strategicznym ropociągiem Baku- Supsa.

O sprawie już 26 września pisał Defence24.pl.

 

Reklama

Komentarze (4)

 1. Type O Negative

  NARODZIE OBUDŹ SIĘ !!!!! Zdrada, głupota i wpływ obcych na nasze sprawy- za pośrednictwem tanich sprzedawczyków... Jesteśmy rozgrywani przez wszystkich - tak jak biedna mała Gruzja... Dziś tolerujecie fałszywy jazgot TVN-u - wpajający wam do głowy fałszywe i destrukcyjne brednie,,, Pozwalacie niszczyć polską gospodarkę, uświęcone, dobre, stare obyczaje... wyśmiewacie patriotyzm... plujecie na Armię... nie chcecie mieć dzieci (bo się Wam standard życia obniży), opuszczacie świętą, polską ziemię... Jutro poczujecie na czole ruską/niemiecką lufę (ci co nie zdążą uciec na zachód/wynarodowić się) - cóż za podły koniec DUMNEGO niegdyś Narodu.

 2. Adriano

  Lata mijają a kto miał naturę złodziejaszka to i ma ją nadal.Tnijcie wydatki na wojsko dalej,Bruksela i baronessa was wszystkich uratują.

 3. Darek

  To rychło w czas ci spedaleni twarzowcy w/w z UE i NATO się zorientowali, tym lewackim debilkom kilka lat zajęło to co było widać gołym okiem już jako powód wojny wywołanej przez ,,demokratyczną" Rosję....

 4. Zgryźliwy

  Ha, ha! I co konkretnie Unia i NATO zamierzają z tym zrobić? Przypuszczam, że NIC. Notę dyplomatyczną wystosują? Więc będzie tyle warta co papier, na którym ją spiszą.

Reklama