Reklama

Geopolityka

Szlak z Afganistanu przez Białoruś zagrożony przerzutem ludzi [SKANER Defence24]

Szlak prowadzi przez Tadżykistan, Kirgistan, Kazachstan, Rosję i pewnie Białoruś. W drugiej połowie września w pobliżu naszej granicy mogą pojawić się Afgańczycy - podkreśla w programie Mariusz „Maniek” Urbaniak, były operator JW GROM i dyrektor generalny Rekrut24.pl. Mariusz Urbaniak mówi też o przyczynach upadku państwa afgańskiego i doświadczeniach z udziału w misjach.

Reklama

Komentarze (9)

 1. Viktor

  Doskonaly szlak przez Tadżykistan To ten sam dka opium

 2. Tomsi

  Niestety miny, drony, samoloty, areostaty, śmigłowce, mury, patrole taka odpowiedź powinna być, a kto chce na swoje podwórko przyjąć potencjalne zagrożenie ten jest ..., słyszałem ostatnio wypowiedź kobiety reprezentującej liberalno-lewackie poglądy: ...przyjmujmy "uchodźców" ratujemy im życie, jeżeli uratujemy 7000 osób i znajdzie się wśród nich terrorysta, który zabije 10 Polaków, to uratowaliśmy 6989 istnień... To jest chore. Taki człowiek powinien być spalony w polityce. Rodzina, przyjaciele, Polacy, sojusznicy to powinna być dla każdego podstawowa kolejność pomocy i zagwarantowania bezpieczeństwa. Chyba już dość poprawności politycznej propagowanej przez ślepy liberalizm. Musimy zabezpieczyć siebie i innych przed niekontrolowanym przepływem niesprawdzonych osób. Nie jestem przeciwny emigrantom, ale muszą to być ludzie sprawdzeni, którzy nie narzucają swych zwyczajów i praw w miejscu osiedlenia oraz nie utrzymuje się z pomocy i przestępczości!

  1. Eee tam

   To ostatnio było 6 lat temu widać odgrzewacie już nawet najstarsze kotlety. Zresztą powiedziała wtedy prawdę a nic tak nie bulwersuje jak prawda.

  2. wert

   no cóż, daj przykład i dołącz jako ten dziesiąty. Jak nie możesz znaleźć odpowiedniej "ekipy" zrób jak lamowie w Wietnamie. Publicznie, na ulicy. Pod Sejmem będzie najlepiej, z Wiertniczej na pewno przyjadą. Zobowiązuje się do odczytania Twojego protestu i w nie przeszkadzaniu. Mogę nawet zapalniczkę podać. W imię "prawdy" nie wahaj się, nie bądź "odważny" czyimś kosztem

  3. xXx

   A kto rozpętał wojnę w Afganistanie? Krasnoludki? Dlaczego nie pojechałeś tam na ochotnika? Nie ma to jak pisać w bezpiecznym domu. Wypisywać bzdury o lewakach. Czy chciaż masz pojęcie, ilu Polaków tam zginęło? Właśnie tacy "mondrale" wypisują bzdury zza klawiatury komputera.

 3. zeneq

  Tadżykistan, Kirgistan, Kazachstan, Rosję i pewnie Białoruś. Doliczyłem się 5 krajów gdzie mogą się zatrzymać i prosić o azyl. Czemu to niby dopiero do sześciu razy sztuka? Trzy pierwsze to najbliższe im kulturowo kraje. Rosja ma kilka islamskich regionów i największy meczet w Europie. A Łukaszenka to taki sympatyczny dyktator że sam sobie chce zbudować mniejszość i importuje arabów z Syrii i Iraku. Wystarczy dołączyć, na pewno przyjmie. W Polsce czekają ich tylko niewierni i Concertina. Ale cóż rozumiem że schabowy i polska wódka to magnesy którym nie oprze się nawet islamista...

  1. Eee tam

   Ha ha ha rozbawiłeś mnie do łez. Te bantustany praw swoich własnych ludzi nie szanują ale pewnie je zagwarantują Afgańczykom

  2. wert

   tee Pizarro a może nie będziesz narzucał swoich wzorców kulturowych? Im spokojnie wystarczają własne a Twoje, nasze uznawają za chore i nienormalne. Gdyby Białorusini faktycznie chcieli to łukaszenkowców czapkami by nakryli. Wystarczyło zatrzymać zakłady pracy, urzędy etc, Żaden nie stanął więc garstka prozachodnich poszła w tiurmu. A "uchodźców" socjalnych chcesz to bierz do swojego domu. Pokaż że faktycznie jesteś za "prawami" ludzi

  3. Eee tam

   No popatrz a Polakom w 1981 też się wtedy nie udało widocznie kochali Jaruzelskiego he he he

 4. Eee tam

  Afganczycy to bardzo pracowici ludzie mają do tego świetną kuchnię dla narodowców do przełknięcia bo biali więc zamiast się martwić trzeba się cieszyć i myśleć jak ich zatrzymać u nas a nie w Niemczech no ale z Ukraińcami jakoś się to udało więc tu też powinno.

  1. Viggen

   Eee-Znasz bajkę o kurach i lisku? kura pyta się drugiej kto to taki na co druga nie wiem ale wpuśćmy ją a pozniej zobaczymy kto to! Dociera!

  2. say69mat

   Z natury stworzenia, rzeczona kura instynktownie reaguje na zagrożenie, ze strony lisa. Podobnie jak lis, który jakąkolwiek miarą nie pyta kury o zdanie, chcąc się dostać do kurnika. Stąd jedynym problemem jest zdolność instytucji państwa do selekcji i weryfikacji, w tłumie uciekinierów, osób szukających schronienia przed terrorem od rzeczonych terrorystów.

  3. Eee tam

   Serio boicie się tak bardzo gości w adidasach bab w chustach i dzieci w wózkach? Ach ci mężni Polacy .

 5. say69mat

  Problemem są - nie tyle - uciekinierzy przed reżimem. Problemem jest brak zdolności naszych służb do weryfikacji i selekcji uciekinierów od terrorystów, którzy w ramach eksportu rewolty talibów v/s ISIS. Mają zamiar przedostać się do Europy aby budować komórki terrorystyczne przygotowujące zamachy na terenie Europy. W efekcie polityka rządzących sprowadza się do dyrektywy 500 plus, tym razem w wydaniu 500 metrów drutu kolczastego na statystycznego mieszkańca Polski. Ponieważ łatwiej jest zbudować zaporę z drutu kolczastego, niż wykorzystać potencjał weteranów misji w Afganistanie oraz Iraku. Do pracy związanej z weryfikacją oraz selekcją osób aplikujących o prawo do pobytu na terytorium Polski lub Europy.

 6. Polak

  Oczywiste jest, że imigranci powinni być sprawdzani czy ne stanowia niebezpieczeństwa dla kraju ich przyjmującego, czy nie chcą narzucić swoich poglądów a jeżeli naruszają prawo to powinni być deportowani. Ale wszytkim ksenofobom licznym na tym forum poddaję pod uwagę, że kraje o zróżnicowaniej populacji są bogatsze, bardziej produktywne i bogatsze w inwencje technologiczne. O ile są zarządzane demokratycznie.

  1. Olek

   Kraje o zróżnicowanej populacji wyginą tak jak ich rdzenni mieszkańcy tego kolega życzy swojej ojczyźnie i przyszłym pokoleniom Polek i Polaków ?

  2. Eee tam

   A współcześni Polacy skąd się wzięli przypomnę mix plemion lechickich plus Niemców Żydów Rosjan Szwedów Wołochów Ormian Holendrów Szkotów Tatarów Ukraińców kogoś pominąłem?

  3. tfuj buk

   tak jak np Szwajcaria? 30% ludności to imigranci.....

 7. Zzzz

  To fargment ZAPAD 2021

 8. wert

  tych którzy współpracowali chroniąc naszych chłopaków należy bezwzględnie przyjąć i zająć się nimi. Tych którzy szukają łatwego chleba, zwykłych dekowników i tchórzy WYDALAĆ równie bezwzględnie

  1. Zdzichu

   Nie! Amerykanie zaczęli wojenkę w Afganistanie, to powinni przyjąć wszystkich.

  2. Chyżwar dawniej Marek

   Jasne. Im winniśmy lojalność. Reszta, to nie nasza sprawa.

  3. Kot nr 398

   Odsyłanie nie wchodzi w grę, nie ma takiej możliwości. Trzeba się bronić przed inwazją.

 9. Eee tam

  No to chyba wypada tych ludzi po staropolsku powitać chlebem i solą prawda ?

  1. RAF

   To jest wojna, więc lepiej powitać ich ogniem i mieczem, też po staropolsku i adekwatnie do sytuacji. Tylko naiwniacy i sabotażyści chcą ich przyjmować.

  2. PhD

   Czym witacie po staromoskiewsku że nie chcą zostać?

  3. Bb

   Solą, w oczy.

Reklama