Reklama

Geopolityka

Szefowa MSZ Niemiec: udzielimy Ukrainie zdecydowanego wsparcia na jej drodze do Unii Europejskiej

Minister Niemiec - Annalena Baerbock
Minister Niemiec - Annalena Baerbock
Autor. Auswärtiges Amt/Twitter

Minister spraw zagranicznych RFN Annalena Baerbock podczas poniedziałkowej wizyty w Kijowie zapewniła o wsparciu dla Ukrainy w jej drodze do Unii Europejskiej.

Reklama

Ukraina "broni również wolności nas wszystkich z ogromną odwagą i determinacją" - podkreśliła Baerbock w wydanym oświadczeniu. "Ukraina może również polegać na nas. (...) Na naszym zrozumieniu, że rozszerzenie UE jest konieczną geopolityczną konsekwencją rosyjskiej wojny. I że udzielimy Ukrainie zdecydowanego wsparcia na jej drodze do Unii Europejskiej" - zapewniła.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Ukraina ma status kraju kandydującego do UE od czerwca 2022 roku. Komisja Europejska określiła siedem priorytetów reform, z których niektóre uważa już za częściowo zrealizowane. Nowe sprawozdanie KE z postępów spodziewane jest w październiku - przypomina portal stacji ARD.

Baerbock stwierdziła, że osiągnięcia Ukrainy w zakresie reformy sądownictwa i ustawodawstwa medialnego są już widoczne, alejest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie wdrażania ustawy antyoligarchicznej i walki z korupcją.

Czytaj też

Niemcy nadal będą wspierać Ukrainę "w jej obronie przed agresją Rosji: ekonomicznie, militarnie i humanitarnie" - zapewniła w oświadczeniu minister spraw zagranicznych RFN.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Chyżwar

  Udzielą jej takiego "wsparcia", że Ukrainie wyjdzie to jeszcze bardziej bokiem niż nam.

  1. pwr

   Oj, nam do NATO bardzo pomagali na swój niemiecki sposób. To była bardzo ciekawa lektura jak odtajnili dokumenty swojej dyplomacji:D Nie mogę się doczekać, aż odtajnią za parę lat dokumenty dotyczące naszego wejścia do UE. Spodziewam się też dowiedzieć ciekawych rzeczy.

 2. rwd

  To nie jest dla Polski dobra wiadomość. Niemcy teraz będą mówić, że aby przyjąć Ukrainę UE musi się zreformować. A większość zmian proponowanych przez Berlin i Paryż jest dla nas niekorzystna.

 3. szczebelek

  Niemcy zawsze byli wyszczekane 😂🤣

Reklama