Reklama

Geopolityka

Szatkowski w Londynie o obronie przeciwrakietowej

Fot. mjr Robert Siemaszko/DKS MON
Fot. mjr Robert Siemaszko/DKS MON

Podsekretarz stanu Tomasz Szatkowski uczestniczył w 29. międzynarodowej konferencji na temat obrony przeciwrakietowej - Multinational Ballistic Missile Defense Conference 2016, odbywającej się w Londynie.

W konferencji, która odbyła się 31 października, wzięło udział ok. 400 osób reprezentujących rządy i przemysł wielu państw w dziedzinie obrony przeciwrakietowej.

Podczas konferencji podsekretarz stanu Tomasz Szatkowski wygłosił przemówienie na temat polskiej perspektywy obrony przeciwrakietowej. Na marginesie konferencji spotkał się z wiceadm. Jamesem Syringem, dyrektorem amerykańskiej Agencji Obrony Przeciwrakietowej.

Czytaj także: MON o Wiśle: IBCS kluczowym elementem. „Rozważane są różne scenariusze”

Minister Szatkowski odbył również rozmowy z ministrem stanu w Ministerstwie Obrony Wielkiej Brytanii Mikem Penningem. Przedyskutowano zakres implementacji postanowień Szczytu NATO w Warszawie oraz poruszono kwestie przyszłości Unii Europejskiej w kontekście Brexitu. Znaczną część spotkania poświęcono polsko-brytyjskiej współpracy dwustronnej w obszarze obronności. Podsekretarz Stanu podziękował rozmówcy za decyzję Wielkiej Brytanii o skierowaniu do Polski kompanii w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO.

Reklama

Komentarze

    Reklama