Geopolityka

Śmierć izraelskich żołnierzy w Strefie Gazy

Autor. David Berkowitz / Flickr

Czterech żołnierzy izraelskich zginęło w Strefie Gazy - poinformowały we wtorek Siły Obronne Izraela. Radio wojskowe przekazało, że żołnierze zginęli w poniedziałek w wyniku eksplozji w budynku znajdującym się na przedmieściach miasta Rafah.

Do wypadku doszło w południowej części Strefy Gazy. Poza śmiercią izraelskich wojskowych, siedmiu żołnierzy zostało rannych, w tym pięciu jest w stanie krytycznym.

Według wstępnego dochodzenia armii żołnierze umieścili ładunek wybuchowy w trzypiętrowym budynku by doprowadzić do eksplozji znajdujących się tam min-pułapek - poinformował portal Times of Israel. Jednak wybuch nastąpił dopiero, kiedy do środka weszło dwóch żołnierzy.

Czytaj też

W budynku znaleziono potem szyb prowadzący do tunelu, co wskazywało, że gmach był wykorzystywany przez terrorystów. Położone na granicy pomiędzy Strefą Gazy a Egiptem Rafah jest uważane za bastion palestyńskiego Hamasu. W ostatnich tygodniach armia odkryła kilkadziesiąt tuneli w bezpośrednim sąsiedztwie granicy.

Dotąd w trakcie ofensywy lądowej w Strefie Gazy, zapoczątkowanej atakiem terrorystycznej organizacji Hamas na Izrael w październiku ubiegłego roku śmierć poniosło 299 izraelskich żołnierzy, przypomniał portal.

Źródło:PAP / Defence24

Komentarze (1)

  1. TIGER

    Okej