Geopolityka

Rosja przeprowadziła ćwiczenia na Morzu Norweskim

Fregata Admirał Kasatonow
Fregata Admirał Kasatonow
Autor. mil.ru

Rosyjskie siły morskie przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Norweskim – poinformowało ministerstwo obrony Rosji w poniedziałek. Wcześniej Moskwa zapowiedziała przeprowadzenie manewrów „we wszystkich strefach odpowiedzialności rosyjskiej marynarki wojennej”.

„Oddział okrętów bojowych Floty Północnej w ramach ćwiczenia z arktycznym zgrupowaniem ekspedycyjnym wykonywał zadania przeciw okrętom podwodnym" – przekazało w komunikacie ministerstwo obrony.

Jak podano, w trakcie manewrów krążownik rakietowy Marszał Ustinow i fregata Admirał Kasatonow z wykorzystaniem śmigłowca Ka-27M „poszukiwały okrętów podwodnych umownego przeciwnika".

Czytaj też

20 stycznia ministerstwo obrony Rosji zapowiedziało na styczeń i luty manewry marynarki wojennej z udziałem 140 okrętów i 10 tys. wojskowych „we wszystkich strefach odpowiedzialności rosyjskiej marynarki wojennej".

Wskazano, że odbędą się one na morzach Śródziemnym, Północnym i Ochockim oraz na Pacyfiku i Atlantyku.

„Głównym celem manewrów są działania sił marynarki wojennej i lotnictwa wojskowego w ramach ochrony rosyjskich interesów narodowych na oceanie światowym, a także w ramach przeciwdziałania zagrożeniom wojskowym dla Rosji z kierunków morskich i oceanicznych" – podano.

Czytaj też

Dotychczas informowano m.in. o manewrach Floty Północnej w Arktyce, a także o ćwiczeniach na Morzu Bałtyckim i Morzu Czarnym.

Źródło:PAP

Komentarze (1)

 1. AdSumus

  Straszą Norwegów. NATO - to zło.

  1. Valdore

   Taak, strasza Norwegów antycznym krążownikiem i jedna przecietna fregata:)) Jakies jeszcze bajeczki?

  2. Monkey

   @Valdore: Ciebie jak widać przestraszyli. Może ich okręty nie dorównują w większości przypadków zachodnim, ale mają jeden atut. Są i mają czym strzelać.

  3. Valdore

   Monkey, mnie jedynie rozsmieszyli ale ty jak widac juz walisz w gacie:)