Reklama

Geopolityka

"Putin wie jak wykorzystywać służby". Gen. Pruszyński o sprawie Skripala [SKANER InfoSecurity24]

fot. kremlin.ru
fot. kremlin.ru

MI5 jest jedną z najlepszych służb kontrwywiadowczych. Rosjanie musieli włożyć dużo „pracy” w zbudowanie silnej siatki - powiedział w programie SKANER InfoSecurity24, gen. Paweł Pruszyński, były zastępca szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Służby na całym świecie od takich metod odeszły. Jak je stosują to skrycie, a tutaj było działanie bardzo otwarcie.

gen. Paweł Pruszyński, były zastępca szefa ABW

Zamach na Skripala to użycie broni chemicznej w obcym państwie.

gen. Paweł Pruszyński, były zastępca szefa ABW

Ten atak miał być demonstracją siły [...] Miał być to sygnał - nigdzie nie czujcie się bezpieczni.

gen. Paweł Pruszyński, były zastępca szefa ABW

Moim zdaniem, ważniejsze jest wyłapanie agentury niż rezydentury, bo rezydentura odtworzy się dość szybko.

gen. Paweł Pruszyński, były zastępca szefa ABW
Reklama

Komentarze (8)

 1. jang

  niektóre infantylne wręcz posty nie mogą przyjąć do wiadomości ,że: 1/info o zamachu może pochodzić od kreta i nigdy Angole tego nie ujawnią 2/ gdzie,kiedy i w jakiej technologii związek chemiczny był wyprodukowany to zwykłe laboratorium kryminologiczne jest w stanie ustalić 3/ sposób posługiwania się ta groźną trucizną świadczy,że tylko wysoko profesjonalne służby mogły ten zamach przeprowadzić...Czy była na to zgoda konkretnej osoby NIGDY się nie dowiemy..Ale bez udziału \"służb\" byłoby to z pewnością nierealne....Jakich? Chyba biorąc pod uwagę tradycje tych słuzb nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości

  1. sża

   SBU/CIA ? Aby zaszkodzić Rosji na arenie międzynarodowej? Jeżeli tak, to odnieśli spory sukces.

 2. zdzichó

  Jesli Rosjanie to zrobili ,to po to aby pokazac swa bezkarnosc i pogarde dla zachodu ,akcja bez kamuflazu ,musi miec jakis cel i sens.....Duzo wskazuje tez na sprastwo Anglikow lub Amerykanow ,zbyt szybko i trafnie wskazuje sie winowajce ,i podejmuje kroki odwetowe. Dodatkowo prezydent Trump jest przywolywany koniecznoscią do WLASCIWEJ postawy

 3. Mirek

  Panie generale. To co Pan mówi to banały. A to, że Putin wie jak wykorzystać służby to dlatego, że to nie jest wiedza tajemna ani wielka filozofia.

 4. Qwe

  Pan pułkownik powinien zerknąć na oficjalne dane Security Service (MI 5), większość zasobów tej nielicznej służby specjalnej (ok. 4000 pracowników) jest skierowanych do zwalczania terroryzmu (ok. 90%) Rosjanami tak z rezydentur, jak i agentur nie ma kto się zająć. Istniejące w policji specjalne wydziały stały się komendami antyterrorystycznymi. Wielka Brytania na skutek cięć finansowych i sfokusowana sił policji i służb specjalnych na zwalczanie terroryzmu jest bez ochrony kontrwywiadowczej. Wie o tym i Moskwa, i Pekin, i dziwnym byłoby gdyby nie chcieli z tego skorzystać.

 5. Daro

  A skąd pewność że to Rosja skoro tom truciznę posiada tylko Rosja to na jakiej podstawie angole stwierdzily że to Rosyjska broń chemiczna. Musieli znać skład chemiczny a jeśli znali to czy nie jest to prowokacja

 6. Mirek

  Niech mi ktoś wytłumaczy , dlaczego użyto broni chemicznej a nie zwykłej trucizny , pistoletu , noża czy czegos tam innego. Przecież to niewygodne i niebezpieczne dla samego killera. Mogli to zrobić po cichu , bez zbytniego rozgłosu a przekaz dla zdrajców i tak czytelny. Może to robota kogoś , komu bardzo zależy na pogorszeniu stosunków Rosja -UE ? Kto na tym korzysta ?

 7. Marek1

  Panie generale, legenda brytyjskich służb ma się zapewne do ich realnej kondycji tak jak legenda Royal Navy do jej obecnych możliwości. Czyli NIJAK. BARDZO nieoficjalnie analitycy brytyjscy(niezależni) są wręcz przerażeni upadkiem potencjału sił zbrojnych UK w okresie ost. 2 dekad. Raport MON bodaj z listopada ub. roku stwierdza kategorycznie, że armia UK byłaby w stanie w ciągu 30 dni skompletować do działań bojowych co najwyżej 1,5 brygady zmot. + ok 50 samolotów/śmigłowców bojowych. Ot i wszystko w kwestii obecnej \"potęgi\" Albionu. Sytuacja w RN jest niewiele lepsza.

 8. axyz

  A jaką pewność mamy, że nie zrobiła tego MI6 ?

Reklama