Reklama

Geopolityka

Propagandystka z putinowskich mediów zastrzelona przez rosyjskiego żołnierza? „Zbłąkana kula” na Krymie

rosyjscy okupanci
Wojska Rosji
Autor. Euromaidan Press (@EuromaidanPress)/Twitter

Radio Swoboda oraz kanał NEXTA informują o śmierci Swietłanej Babajewej, pracownicy kremlowskiego kanału „Russia Today”. Babajewa miała zginąć na Krymie. Trafiła ją „zbłąkana kula” na poligonie.

Reklama

Ria Novosti twierdzi, że Babajewa zginęła w wyniku „nieszczęśliwego wypadku" na okupowanym przez Rosjan Krymie. Na poligonie miała ją trafić „zbłąkana kula". Swietłana Babajewa była w latach 2004-2012 pracownicą Ria Novosti – pracowała w Waszyngtonie i Londynie. Była potem zastępczynią redaktora naczelnego w Moscow News. Pracowała w „Russia Today". Od razu pojawiły się spekulacje czy śmierć Babajewy była przypadkowa, czy też z premedytacją nie została zastrzelona przez rosyjskiego żołnierza. Ostatnia śmierć córki Aleksandra Dugina wskazuje na duże prawdopodobieństwo rywalizacji frakcji - oraz służb specjalnych - wokół Kremla. Babajewa była od lat ważnym ogniwem rosyjskiej propagandy.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. GB

  Cóż a w Moskwie wyłowiono z Moskwy ciało generała Aleksandra Łapina, który zdobył Lisiczansk...Parę godzin temu go zdymisjonowano... Komuś puszczają nerwy?

  1. Żelazny

   Wracają do starych sprawdzonych metod.

 2. Pirat

  Jeśli to zabłąkana kula na strzelnicy to pokazuje na jakim poziomie są rosyjscy żołnierze.

Reklama