Reklama

Geopolityka

Prezydent odebrał listy uwierzytelniające ambasadorów USA i Korei Południowej

Autor. Marek Borawski/KPRP

W Belwederze odbyła się we wtorek ceremonia złożenia listów uwierzytelniających prezydentowi Andrzejowi Dudzie przez ambasadorów - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Wśród akredytowanych - Mark Brzezinski, ambasador USA oraz Hoon–min Lim - ambasador Republiki Korei.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Mark Brzezinski to syn Zbigniewa Brzezińskiego, doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego byłego prezydenta Jimmy'ego Cartera. Z wykształcenia jest prawnikiem i dyplomatą. W ramach stypendium Fullbrighta napisał pracę "Walka o konstytucjonalizm w Polsce". Za działalność na rzecz Polski został w 2009 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj też

Ambasadora USA w Warszawie nie było od początku 2021 r. 25 grudnia 2020 r., w związku z wygraną w wyborach prezydenckich w USA Joe Bidena, rezygnację z funkcji ambasadora w Polsce złożyła Georgette Mosbacher, która była ambasadorem od jesieni 2018 r.

Reklama

Listy uwierzytelniające złożyli też: Hoon–min Lim - ambasador Republiki Korei, Juan Sandoval Mendiolea - ambasador Meksykańskich Stanów Zjednoczonych i Anita Lidya Luhulima - ambasador Republiki Indonezji.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama