Reklama

Geopolityka

Polskie MSZ potępiło atak rakietowy na bazę w Irbilu

Fot. MSZ
Fot. MSZ

Polska potępia atak rakietowy na bazę Globalnej Koalicji w Irbilu. Składamy kondolencje ofiarom i ich rodzinom. Jako członek Globalnej Koalicji wzywamy do ukarania winnych i ich mocodawców oraz wspieramy Irak na drodze do stabilizacji i w walce z terroryzmem - czytamy w oświadczeniu polskiego MSZ.

Amerykańska armia stacjonująca w Iraku poinformowała, że co najmniej trzy rakiety spadły na Irbil, stolicę Regionu Autonomicznego Kurdystanu w północnym Iraku. Zginęła jedna osoba cywilna, a pięć zostało rannych, w tym amerykański żołnierz.

Dwie rakiety spadły w okolicach osiedli mieszkaniowych w Irbilu, a jedna uderzyła w bazę lotniczą, w której stacjonują wojska amerykańskie. Jest to pierwszy od dwóch miesięcy atak na zachodnie obiekty wojskowe lub dyplomatyczne w Iraku.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Kurdystanu potwierdziło w oświadczeniu, że w miasto uderzyło "kilka rakiet". Podkreślono, że służby bezpieczeństwa rozpoczęły "dokładne śledztwo" i wezwały cywilów do pozostania w domu do odwołania.

Od kilku dni ofensywę zbrojną przeciwko kurdyjskim rebeliantom w północnym Iraku prowadzi Turcja.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP

Komentarze (1)

  1. GB

    Tak, Erdoganowi potrzebna jest kolejna wojenka tym razem z Irakiem. Ma już wojnę w Syrii z Asaedem (wsparego przez sowietów) + osobna z Kurdami (których wspiera USA), w Libii. Do tego bardzo napięte stosunki z Grecją. Na każdym z tych kierunków trzeba sił, mniejszych lub większych, ale trzeba.