Reklama

Geopolityka

NATO wyśle dodatkowe siły do Kosowa

Autor. NATO Kosovo Force - KFOR

Z najnowszego oświadczenia NATO wynika, że Sojusz rozmieści dodatkowe siły na terenie Kosowa. Nie jest znana ich dokładna liczba.

Reklama

Czytaj też

We wsi Banjska na północy Kosowa doszło 24 września do strzelaniny pomiędzy siłami kosowskimi a etnicznymi Serbami, którzy zabarykadowali się w miejscowym klasztorze. Późno w nocy kosowskiej policji udało się opanować sytuację po wymianie ognia, w której zginęło troje napastników i jeden policjant.

Reklama

Kosowo, które w 2008 roku ogłosiło niepodległość po powstaniu partyzanckim i interwencji NATO w 1999 roku, oskarża Serbię o uzbrajanie i wspieranie serbskich bojowników. Serbia, która nie uznała niepodległości swojej byłej prowincji, obwinia Kosowo o wywołanie przemocy poprzez złe traktowanie Serbów.

Czytaj też

Etniczni Albańczycy stanowią większość w liczącym około 1,8 mln mieszkańców Kosowie, jednak około 50 tys. etnicznych Serbów zamieszkuje północ kraju. Na terenie Kosowa stacjonują natowskie siły pokojowe - KFOR.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. bezreklam

  Wyglada na to ze mozna rozwalic granice jakiegos kraju jesli np na terenie Bosni zyje 30% Bosniakow, ale jesli na Krymie 70% Rosjan i tylko 10 % Ukraincow (Reszta to tatarzy - 20%) to juz jest narusznie granic niedobre. NAjlepsza zas byla inwazja na Paname - "by obanic obwaeli USA" - ktrych byla 34 tys na 4 milny panaczkow - czyli niecaly 1%

  1. MiP

   Ukraina tak jak kiedyś Polska chciała skończyć z ruską zgnilizną i dołączyć do Zachodu i to się ruskim terrorystom nie spodobało więc rozpętali wojnę

 2. Sorien

  Serbowie mają chyba jakieś zbiorowe popędy autoagresywne- wojska nasciagali i co oni chcą atakować Kosowo ? Chcą podskakiwac do nato ? Trochę mi to przypomina gościa który z szalikiem Wisły Kraków idzie na żyletę Legii . Nie rozumiem tego ale jak chcą samobójstwa No to cóż

 3. rwd

  Państwa UE i NATO powinny cofnąć poparcie dla Kosowa. Ten sztuczny twór powstał z pogwałcen9iem prawa międzynarodowego a nawet przez długi okres był rządzony przez ludzi, których oskarżono o zbrodnie wojenne i czyny kryminalne. Gdyby nie finansowe wsparcie UE i szejków z Zatoki, Kosowo nie przetrwało by nawet pół roku.

  1. Sorien

   Gadasz jak ruski troll

 4. Monkey

  Po prostu należy odłączyć tereny zamieszkane przez Serbów od Kosowa i przyłączyć do Serbii. Z drugiej strony: zabrano Serbii część jej terytorium, bez jej zgody i jest ok. Kiedy Armenia zrobiła to samo, nikt Azerów, w przeciwieństwie do Serbów nie powstrzymał przed inwazją na Karabach. Tyle warte są polityki mocarstw i tzw. Ligi Narodów bis. Tak zwanej przeze mnie.

Reklama