Reklama

Geopolityka

Lubawa S.A.: Systemy logistyczne dla Obrony Terytorialnej [Defence24.pl TV]

Oferta polskiej spółki obejmuje między innymi „zestaw medyczny poziomu pierwszego, dedykowany również Obronie Terytorialnej. Cały zestaw logistyczny składający się z urządzeń medycznych i namiotów, będących na przyczepach, w bardzo łatwy sposób logistycznie może się przemieszczać” - mówił w rozmowie z Defence24 Arkadiusz Janicki z Lubawa S.A.

Na Targach Pro Defense w Ostródzie Lubawa S.A. przedstawiła ofertę logistyczną przeznaczoną dla Obrony Terytorialnej, wśród których można wymienić systemy biwakowe, szpitalne, kamizelki kuloodporne a także umundurowanie ochronne. Arkadiusz Janicki w swojej wypowiedzi podsumował, iż spółka prezentuje "wszystko co związane jest z przebywaniem, bytowaniem i przemieszczeniem się oddziałów OT".

Na stoisku można było zobaczyć m.in. kamizelki kuloodporne ALFA dla dyskretnej ochrony osobistej, jak i kamizelki RECCON QR dedykowane dla żołnierzy, w tym operatorów wojsk specjalnych. Prezentowany był również namiot sypialny BN44. Może on tworzyć tzw. moduł sypialny dla 60 żołnierzy, składający się z 6 namiotów pneumatycznych oraz wyposażenia potrzebnego do sprawnego funkcjonowania.

Lubawa S.A. działa na rynku od 1951 roku. Spółka posiada w swojej ofercie ponad 500 produktów i dzięki temu realizuje zamówienia dla służb mundurowych - wojska, policji, straży granicznej, straży pożarnej, sił specjalnych oraz na potrzeby funkcjonariuszy straży miejskiej i pracowników ochrony. Produkty dostarcza odbiorcom zarówno w Polsce jak i za granicą.

Reklama

Komentarze (3)

 1. wdzięczny user

  Lubawa S.A. po sukcesie ulubionych przez żołnierzy-profesjonalistów WP kamizelek taktycznych zwanych pieszczotliwie "piórnikiem" - idzie za ciosem. Od sukcesu do sukcesu, OT to kolejny obszar do zawłaszczenia pod swoje zamówienia, już tam lobbyści i związkowcy ruszyli do działań.

  1. Wojak

   Mylisz chyba z kamizelkami Maskpol. Akurat z kamizelek Lubawy jesteśmy zadowoleni. Niestety za PO podpisano długoletnią umowę z Maskpol-em. Polityka wzięła górę nad racjonalnością. Mogliśmy mieć lżejsze kamizelki z lepszą ochroną balistyczną. I jeszcze pewnie taniej. I również od polskiej firmy.

 2. OT

  OT powinna bazowac na infrastrukturze lokalnej - czyli zadne namioty, a szkoly, motele, osrodki wczasowe itp. Podobnie lokalne przychodnie, gabinety medyczne.

 3. me

  Ale dostawcom słabo płacą...

Reklama