Reklama

Geopolityka

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne średniego zasięgu

Fot. Stefan Krasowski/flickr (CC BY 2.0)
Fot. Stefan Krasowski/flickr (CC BY 2.0)

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę dwa pociski balistyczne w kierunku morza u wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. Dwa pociski balistyczne, które Korea Północna wystrzeliła, to rakiety średniego zasięgu, które przeleciały około 500 km - poinformowała armia Korei Południowej.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Pociski poleciały w kierunku wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. Wiceminister obrony Japonii Toshiro Ino powiedział, że wylądowały poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.

Czytaj też

Wystrzelenie rakiet przez Północ następuje zaledwie kilka dni po tym, jak kraj ten przetestował wysokoprężny silnik na paliwo stałe, który według ekspertów umożliwia szybsze i bardziej mobilne wystrzeliwanie pocisków balistycznych.

Reklama

Test, nadzorowany przez przywódcę Kim Dzong Una, został przeprowadzony w czwartek na poligonie Sohae Satellite Launching Ground w Korei Północnej, który jest wykorzystywany do testowania technologii rakietowych, w tym silników rakietowych i kosmicznych pojazdów nośnych.

Czytaj też

Korea Północna przeprowadziła w tym roku bezprecedensową liczbę testów rakietowych (36), w tym międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który może dotrzeć do kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, pomimo międzynarodowych zakazów i sankcji.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Agencja Prasowa Lech Czech Rus

  Układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej miał służyć temu, żeby przede wszystkim kraje bandyckie jej nie posiadały. Doszliśmy do tego, że głównie takie kraje ją mają: Korea Północna, Rosja, Pakistan, Indie, Chiny, Francja. Natomiast najbardziej zagrożeni: Polska, Japonia, Korea Południowa, Finlandia, Szwecja - nie mają. Pogratulować.

  1. Był czas_3 dekady

   Gdybyśmy chociaż posiadali pociski o zasięgu 500km i powyżej...

  2. VIS

   Broń jądrowa niepotrzebna. Trzeba tylko kompetencje do wynoszenia rakiet na orbitę. 4 m3 żelaza rozpędzone do prędkości 25km/s i deorbitujące w wybrany punkt/obszar na globie wytwarza przy uderzaniu w ziemię 20kt czyli tyle ile FatMan. A wtedy szach mat.

 2. Filemon 21

  Podsumowując 2 niesprawne Iskandery i już popłoch w Japonii

 3. Filemon 21

  Podsumowując ten czerwony nos na zdjęciu to makieta hk101 ruskiej cywilizacji

Reklama