Reklama

Geopolityka

Korea Płd. i USA wystrzeliły osiem pocisków ziemia-ziemia

Autor. U.S. Army

Korea Południowa i Stany Zjednoczone wystrzeliły w poniedziałek osiem pocisków ziemia-ziemia w kierunku morza u wschodniego wybrzeża Korei Południowej. Była to odpowiedź na wystrzelenie w niedzielę ośmiu rakiet balistycznych krótkiego zasięgu przez Koreę Północną - podała agencja Yonhap.

Reklama

"Akcja jest demonstracją zdolności i gotowości do wykonania precyzyjnego uderzenia w źródło wystrzeliwania rakiet przez Koreę Północną lub centra dowodzenia i wsparcia" - oświadczyła południowokoreańska armia w komunikacie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Pociski były wystrzeliwane przez około 10 minut, począwszy od godziny 4:45 w poniedziałek czasu lokalnego.

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę u swojego wschodniego wybrzeża osiem rakiet balistycznych krótkiego zasięgu w kierunku morza. Było to dzień po tym, jak Korea Płd. i USA zakończyły pierwsze od ponad czterech lat wspólne ćwiczenia wojskowe z udziałem amerykańskiego lotniskowca.

Pociski zostały wystrzelone po wizycie w Seulu specjalnego przedstawiciela USA ds. Korei Północnej, Sung Kima, który opuścił Koreę Południową w sobotę. W piątek amerykański dyplomata spotkał się ze swoimi południowokoreańskimi i japońskimi odpowiednikami, Kimem Gunnem i Takehiro Funakoshim, aby przygotować się, jak to określono, na "wszelkie ewentualności" w obliczu sygnałów, że Korea Północna przygotowuje się po raz pierwszy od 2017 roku do przeprowadzenia próby jądrowej.

Czytaj też

W ostatnich tygodniach Korea Północna przetestowała szereg rodzajów rakiet, w tym swoją największą międzykontynentalną rakietę balistyczną (ICBM) Hwasong-17.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. szczebelek

    Rosję trzeba upokorzyć by inne wataszki świata wiedziały co się z nimi stanie.

Reklama