Reklama

Geopolityka

Kolejny atak Huti w Zatoce Adeńskiej

Irańska rakieta Qadr. jej odpowiednikiem dysponuje ruch Huti
Irańska rakieta Qadr. jej odpowiednikiem dysponuje ruch Huti
Autor. Tasnim News Agency/ CC BY 4.0

Siły Zbrojne USA poinformowały o kolejnym ataku Huti w Zatoce Adeńskiej. Bojownicy mieli wystrzelić sześć rakiet przeciwokrętowych, z czego jedna eksplodowała w pobliżu statku.

O ataku poinformowali także Huti. Rzecznik wojskowy organizacji oświadczył, że za cel wzięte zostały statki „Star Nasia” i „Morning Tide”, pływające pod banderami odpowiednio Wysp Marshalla i Barbadosu.

Reklama

Uszkodzony został statek „Star Nasia”, zarządzany przez Star Bulk Carrier. Firma ta oświadczyła, że załoga nie odniosła obrażeń i nie jest jasne, czy eksplozja była spowodowana miną morską, czy rakietą.

Czytaj też

Centralne dowództwo armii USA (CENTCOM) podało, że okręt amerykańskiej marynarki wojennej, działający w pobliżu „Star Nasia”, zestrzelił jeden z pocisków Huti. Stwierdzono, że statek jest zdatny do żeglugi i płynie dalej w stronę miejsca przeznaczenia.

Niezależnie brytyjska agencja ds. handlu morskiego (UKMTO) i brytyjska firma zajmująca się bezpieczeństwem morskim Ambrey jako pierwsze podały informacje o eksplozji w pobliżu statku handlowego u wybrzeży jemeńskiego portu Aden.

Reklama
Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (1)

  1. młodygrzyb

    Tyle w kwestii super skutecznych bombardowań amerykańskich.

Reklama