Geopolityka

Kanclerz Niemiec solidaryzuje się z Polską

Fot. Olaf Scholz/Twitter

Szef niemieckiego rządu Olaf Scholz zapewnił w czwartek Polskę o solidarności w związku z trwającym atakiem hybrydowym na granicę ze strony Białorusi. Kanclerz RFN bierze w Brukseli udział w posiedzeniu Rady Europejskiej.

"Dzisiejsze spotkanie będzie dotyczyć ważnych kwestii, zwłaszcza ataku hybrydowego ze strony Białorusi na europejską granicę. Zapewniliśmy Polskę o naszej solidarności. Jest to dla Polski naprawdę poważne wyzwanie. Będziemy działać wspólnie, żeby ten atak odeprzeć i zadbać o to, by nie udało się to, co tamtejszy białoruski reżim sobie wymyślił" - zapewnił Scholz przed rozpoczęciem Rady Europejskiej.

Czytaj też

"Wspólne działania, które podjęliśmy do tej pory, przynoszą efekty. Wiele linii lotniczych nie transportuje już na taką skalę ludzi na Białoruś, którzy są instrumentalizowani do tego celu ataku hybrydowego. Jest to ważna droga, której powinniśmy się trzymać" - postulował kanclerz RFN.

Poinformował też, że innym tematem obrad będzie "trudna sytuacja Ukrainy".

"Podkreślimy jeszcze raz, że nienaruszalność granic jest jednym z filarów pokoju w Europie. Razem zrobimy wszystko co możliwe, by ta nienaruszalność była zachowana" - zadeklarował Scholz.

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze (2)

  1. Monkey

    Czyli możemy oczekiwać Wehrmacht (eee, sorry.. Bundeswehr) pomagającego nam na granicy, czy nie? Bo jak nie, to olać ten cały biznes i niech sobie ich łapią za Odrą.

  2. Antonioo

    Nie ma to jak słowa wsparcia. To lepsze od żołnierzy, peniędzy lub prawnego rozwiązania problemu