Reklama

Geopolityka

Kanada : dostarczymy Ukrainie ponad 20 tys. pocisków artyleryjskich

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. U. S. Army

Kanada dostarczy Ukrainie kolejną część pomocy wojskowej, ponad 20 tys. pocisków artyleryjskich – poinformowała we wtorek minister obrony Kanady Anita Anand.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Warte 98 mln dolarów kanadyjskich ponad 20 tys. pocisków kalibru 155 mm, który jest standardem NATO, oraz potrzebne wyposażenie pasują do broni dostarczonej Ukrainie przez kraje NATO, w tym do haubic M777. Obecnie trwają prace nad jak najszybszym dostarczeniem tego sprzętu - powiedziała Anand podczas transmitowanego spotkania w Ukraińskim Centrum Kulturalnym w Victorii w Kolumbii Brytyjskiej.

Anand przypomniała również, że w poniedziałek odbyło się online spotkanie międzynarodowej grupy kontaktowej koordynującej pomoc zbrojeniową dla Ukrainy, w którym uczestniczyła również Kanada. Dodała, że w tegorocznym budżecie Kanady przeznaczono 0,5 mld dolarów kanadyjskich (ok. 1,67 mld złotych) na pomoc militarną dla Ukrainy. Zapowiedziała dalszą pomoc wojskową. "Putin nie może rysować na nowo map tak, by mu pasowały" - podkreśliła minister

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. spam

  Wychodzi 4900$ za pocisk. Nie znam się, ale czy strzelanie z artylerii naprawdę aż tyle kosztuje? A może są to jakieś wyjątkowe pociski?

  1. Ajot

   Dezamet dostarczał 2lata temu amunicję do Krabów w cenie ok 17,5tys. zł. brutto za szt. Podobna ilość - 24000szt.

  2. Jaro888

   kosztuje tyle a nawet więcej

  3. fefe

   Pocisk.... sam pocisk ?chyba? a materiał miotający też tani nie jest jak oni to liczą ? osobno? czy razem w sensie w cene pocisku jest już wliczony materiał miotający? i ile kosztuje?

 2. wert

  właśnie RCAF C-17 CFC4007 wylądował w Rzeszowie. Mówisz i masz.

Reklama