Reklama

Geopolityka

Francuski polityk: powinniśmy blokować wcielenie Ukrainy do NATO

Fot. Armée de Terre
Fot. Armée de Terre

Francja powinna opuścić wojskowe struktury NATO, ale pozostać w samym Sojuszu, by blokować przyjęcie Ukrainy – oświadczył w poniedziałek startujący w kwietniowych wyborach prezydenckich we Francji prawicowy publicysta Eric Zemmour.

Reklama

Według Zemmoura NATO służy jedynie amerykańskiemu przemysłowi zbrojeniowymi, a Francja nie ma żadnych korzyści z bycia członkiem Sojuszu.

Reklama

„Czemu dziś służy NATO?” – zapytał Zemmour w programie „Dans L’air” stacji France 5. I sam odpowiedział: „Legitymuje istnienie amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego oraz sprawia, że kraje Europy poddają się protektoratowi USA”.

Czytaj też

„Uważam, że Francja powinna być niezależna” - podkreślił Zemmour. „NATO nie powinno być ani antyrosyjskie, ani antychińskie” – dodał lider ruchu politycznego Rekonkwista.

Reklama

Zemmour jest znanym publicystą i pisarzem. Swój przekaz polityczny kieruje do elektoratu prawicowego i skrajnie prawicowego, bazując na retoryce antyimigranckiej i podkreślając swoje prorosyjskie nastawienie. W sondażach plasuje się obecnie na czwartej pozycji za urzędującym prezydentem Emmanuelem Macronem oraz kandydatkami Republikanów - Valerie Pecresse oraz Zjednoczenia Narodowego – Marine Le Pen.

Wybory prezydenckie we Francji odbędą się 10 kwietnia - pierwsza tura oraz 24 kwietnia - ewentualna druga tura.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (8)

 1. Palmel

  to są skutki zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku ale Putin ma dla Ukrainy Janukowycza, Berkutowców i V kolumnę czyli Rosjan tam mieszkających

 2. Laky

  Kolejny ruski propagandzista😂😂😂na usługach Kremla😂😂😂😂😂

  1. fifi

   Ludzie mają rozne poglądy. Niekoniecznie takie jak ty.Nie za trudne?

  2. Valdore

   Fifik, juz tak nie płacz jak ci cos nie wyszło:)

  3. Palmel

   jak ktoś pisze prawdę to jest propagandzistą

 3. kaczkodan

  Ale ten polityk dobrze mówi. Co takiego Ukraina ma do zaoferowania Francji w zakresie bezpieczeństwa? Gdzie jest zysk dla Francji? Pomagać Ukrainie można tak samo jak jest w NATO jak i poza. Przecież jak Putin zaatakuje Ukrainę to będzie miał taki drugi Afganistan, tylko że Afgańczycy nie skasowali mu rurociągów z ropą.

  1. Anty 50 C-cali

   ALE AL,E...GDZIE ZYSK DLA FRANCJI? A KUPIENIE....DLA UKRAINY, WYREMONTOWANCH SUPER PUM - TAKI CARACAL BEZ "M" (JAK MILITARY)------WYCOFANE, PO URWANiU WIRNIKA jednego ...Z PLATFORM WIERTNICZYCH. !? WYCENIANE NA 5 MLN W DOLARACH - UPCHANE PO REMONTACH PO CENIE = NOWO ZMONTOWANEGO S70i z Mielca... Czyli zabulili biedacy za Remonty i dostali jeszcze nieco od Airbusa. Francyskie ciacho chocho. .

 4. Wojtek_3

  Wycofanie ze struktur militarnych a pozostanie w politycznych powinno być zabronione, powoduje że można mieszać w decyzjach bez konsekwencji wsparcia militarnego jak coś się posypie. Ciekawe jak wtedy by wyglądało proszenie o pomoc ze strony Francji jak by w cos się wpakowali.

 5. El Ninio

  Jak dla mnie to francja moze wystąpic z NATO i zostać republiką rad czy chińskim wasalem. Fochy nie sprawią ze więcej zgarną kasy za sprzęt bojowy a jedynie uświadomią wszystkim z kim mamy do czynienia. Chorobliwie zawistny i pazerny naród.

 6. Buczacza

  Reasumując wystąpimy z NATO ale nie do końca... Tak żebyśmy mogli blokować akces ukrainy... A NATO służy głównie rozbudowie amerykańskiego przemysłowi zbrojeniowemu. I to mówi polityk z kraju, który buduje dla swojej armii wszystko... A i na eksport wiele się znajdzie... Zostawię to bez komentarza....

  1. Anty 50 C-cali

   No.. NIE PO FRANCUSKU ZNACZY TO ; JAK SPRZEDAJEMY UKRAINIE WYREMONTOWANE SUPER PUMY----- "CYWILNE" CARACALE + dodatkowo INNEGO zoo Airbusa TO OK. "NIE-ANTYRosyjskie" wtedy

 7. Sailor

  Przy okazji konfliktu na Ukrainie ujawniają się agenci Kremla.

 8. Ech

  Potym jak wyrolowali ich w Australii, pewnie tak. Madrego to i posuchac milo

Reklama