Reklama

Geopolityka

Doradcy prezydenccy ds. bezpieczeństwa Polski i Ukrainy rozmawiają telefonicznie

Autor. BBN/Twitter

Jak poinformował BBB dziś doszło do telefonicznej rozmowy Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego ministra Jacka Siewiery z Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksijem Daniłowem. Rozmowa dotyczyła wsparcia dla Ukrainy i współpracy dwustronnej.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W czwartek (dziś) doszło do rozmowy telefonicznej między nowym szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jackiem Siewierem a Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksijem Daniłowem. Była to pierwsza oficjalna rozmowa zagraniczna Szefa BBN.

Rozmówcy nawiązując do poniedziałkowych konsultacji Prezydentów Andrzeja Dudy oraz Wołodymyra Zełenskiego omówili kwestie związane z szerokim wsparciem Ukrainy oraz współpracą dwustronną.

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Sekretarz Daniłow pogratulował ministrowi Siewierze objęcia stanowiska. Szef BBN wyraził uznanie dla postawy i determinacji Ukraińców w walce z rosyjskim agresorem i zapewnił o dalszym zacieśnianiu współpracy między instytucjami.

Po poniedziałkowym ostrzale ukraińskich miast przez Rosję Prezydent Andrzej Duda odbył pilne konsultacje z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Prezydent RP omawiał kwestie wsparcia Ukrainy także podczas wtorkowego spotkania Grupy Wyszehradzkiej w Bratysławie oraz wezwał do potępienia rosyjskich zbrodni wojennych we wspólnym oświadczeniu przywódców państw Bukaresztańskiej Dziewiątki, Czarnogóry i Macedonii Płn.

W środę w przerwie spotkania ministrów, Błaszczak poinformował, że również w Polsce pojawi się misja Unii Europejskiej zajmująca się szkoleniem Ukraińców.

Czytaj też

Źródło: BBN

Reklama

Komentarze

    Reklama