Reklama

Geopolityka

Amerykanie badają potrzeby Ukrainy. Tematem obrona powietrzna

Autor. Ministry of Defense of Ukraine

Zespół przedstawicieli amerykańskiego resortu obrony odbył niedawno wizytę w Ukrainie, by zbadać jakie są potrzeby tego kraju w sferze obrony powietrznej - powiedział w poniedziałek rzecznik Pentagonu, John Kirby. Nie zdradził jednak szczegółów tej wizyty.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej Kirby, przedstawiciele Pentagonu odwiedzili Ukrainę, by przeprowadzić rozmowy na temat "problemów obrony powietrznej i tego, czego im w tym zakresie brakuje".

Odmówił jednak podania szczegółów rozmów oraz wyjaśnienia, "w jaki sposób to, czego się dowiedzieli, może wpłynąć na przyszłe pakiety pomocy dla Ukrainy". Kirby zapowiedział jednakże, że będzie to podane do wiadomości, gdy zostanie podjęta decyzja o wysłaniu kolejnej partii pomocy wojskowej dla Kijowa.

Jak podawały w ostatnich tygodniach amerykańskie media, systemy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej to jeden z głównych elementów uzbrojenia, o które prosiła Waszyngton Ukraina. Wchodzą w nie m.in. zestawy Patriot i Żelazna Kopuła.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. 1612

    A co na to kacapów?

  2. VVV

    prędzej dostanie manpadsy, tow-2a/2b oraz javeliny + radary artyleryjskie

Reklama