Reklama

Geopolityka

Jak Rosjanie wychodzili z Polski [DEFENCE24 HISTORIA]

Autor. Defence24.pl

Czy Rosjanie wyszli z Polski dobrowolnie? Dlaczego nie przepuszczaliśmy ich sił wychodzących z NRD? Jak Wojsko Polskie zareagowało na pucz Janajewa i czy groziła nam wtedy wojna? I kiedy po raz pierwszy polska armia zaczęła trenować obronę przed agresją ze wschodu?

Reklama

W Defence24 Historia rozmawiamy z generałem dywizji w stanie spoczynku Leonem Komornickim. Dowódcą, który kiedy Rosjanie wycofywali się z Polski, w krytycznych latach 1990-1992, dowodził Warszawskim Okręgiem Wojskowym.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

YouTube cover video
Reklama

Komentarze (3)

 1. Echo

  W sumie to dowodzi nie udolnosci Rosji w podboju. Np Polskę czy bardziej Ukrainę podbijają od setek lat i ciągle nic jak widać. Mam też inna tezę ale ten portal tego nie puścić więc zostańmy przy pierwszej.

  1. gregoz68

   Łącznie.

 2. Facetoface

  Jak Rosjanie wychodzili z Polski? Tych ,,polskich,, gości powinno razem z Rosjanami się spakować i wysłać do Matuszki Rasyji dlaczego? Co za zbieg okoliczności, w czasie puczu Janajewa, Leszek Miller i Wiesław Huszcza przebywali na Krymie. Potem pojawia się Ałganow z KGB, Z kasy moskiewskiej powstaje Banku Inicjatyw Gospodarczych akcjonariusz J.Urban, i reszta czerwonych baronów. Odzwierciedlenie KLD i kasy z Berlina. Nie od dziś wiadomo, że czasem szmal ma więcej mocy niż Abrams.

  1. Valdore

   @facetoface, ale co wtedy zostałoby z waszego PiS-u jakby musieli razem z Rosjanami wyjechać?

  2. Chyżwar

   @Valdore Mało synku wiesz a ujadasz. Tytułem przykładu w czasach, o których mówimy gościa, będącego wcześniej niezbyt znaczącym urzędnikiem w rządzie Rakowskiego "stać" było, żeby "z pensji" i "oszczędności" kupić sobie 1/4 Bieszczad. Na jego rancho Rotwailery lepiej mieszkały niż niejeden Polak i nikt się tym nie interesował. "Zdolny" i "obrotny" z niego człowiek. Czyż nie? Tak na marginesie. Twój tusk pomógł uwalić rząd Olszewskiego, kiedy ten chciał wyczyścić Polskę z gnoju. Ciekawe czemu on to zrobił? Musiał przecież mieć świadomość, że kopie kwitów, które w Polsce nie miały ujrzeć światła dziennego znajdują się w Moskwie.

  3. Valdore

   @Chyżwar biedaczku, sam chciałeś: Kaczyńscy mieszkali w wilii którą DOSTALI od PRL w czasach jak byli zołnierze AK ( a tym był ich ojciec) ladowali w więzieniach, prokurator stanu wojennego Piotrowicz trafił z namaszczenia PiS-u do Trybunału Konstytucyjnego . Jarka Kaczyńskeigonawet nei chcieli internować w stanie wojennym Tajny współpracownik US został za PiSu ambasadorem, i duzo by tak wymieniać. ,ze dodam jeszcze Macierewicza tłumaczacego kopię raportu o WSI na język rosyjski kjak tylko się on pojawił. Więc już milcz bo fakty wyraźnie świadczą że bredzisz.

 3. Chyżwar

  Lepsze obrazki można sobie było pooglądać jeżdżąc pociągami. Ziłki z belkami pozakładanymi na okna to niezapomniany widok. Wcześniej na poligony także tak jeździli. Największe wrażenie na mnie zrobiło jednak kiedy ta dzicz ciągnęła na Czechosłowację. Może dlatego, że dzieciakiem byłem?

Reklama