Reklama

Geopolityka

Dariusz Gwizdała zastępcą szefa BBN

Dariusz Gwizdała odbiera akt powołania na stanowisko Zastępcy Szefa BBN. Fot. BBN
Dariusz Gwizdała odbiera akt powołania na stanowisko Zastępcy Szefa BBN. Fot. BBN

Prezydent RP Andrzej Duda powołał Dariusza Gwizdałę na stanowisko Zastępcy Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zastąpił on na tym stanowisku Jarosława Brysiewicza.

Do tej pory Dariusz Gwizdała pełnił w BBN funkcję Dyrektora Gabinetu Szefa Biura. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska m.in. w Kancelarii Prezydenta RP, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego oraz Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jest także kontrolerem Najwyższej Izby Kontroli, pozostającym obecnie na urlopie bezpłatnym.

Dariusz Gwizdała z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie oraz aplikację kontrolerską NIK. 

Dotychczasowy wiceszef Biura pełnił swoją funkcję od sierpnia 2015 roku. Wśród jego obowiązków było m.in. kierowanie pracami powołanych przy BBN zespołów ds. cyberbezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa morskiego. Brysiewicz był wcześniej m.in. wiceszefem MSWiA (w latach 2005-2007), odpowiedzialnym m.in. za modernizację służb. Jak poinformował Paweł Soloch, Brysiewicz przechodzi do jednej ze spółek Skarbu Państwa. "Po roku pracy dostał inną propozycję i zdecydował się na odejście. Było to uzgodnione ze mną i rozciągnięte w czasie, bo trzeba było dokończyć pewne rzeczy" - wyjaśnił szef BBN.

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama