Pekin gratuluje Bidenowi i Harris zwycięstwa w wyborach prezydenckich

13 listopada 2020, 09:59
EmgKztcXEAEhv1t
Fot joe biden/twitter

Chińskie MSZ pogratulowało w piątek prezydentowi-elektowi Joe Bidenowi i wiceprezydent-elekt Kamali Harris, którzy zwyciężyli w niedawnych wyborach w USA. Szanujemy wybór, którego dokonali Amerykanie – powiedział rzecznik resortu Wang Wenbin.

Zobacz także
Reklama

„Cały czas obserwujemy reakcje na te wybory w USA i wśród społeczności międzynarodowej. Szanujemy wybór Amerykanów. Gratulujemy panu Bidenowi i pani Harris” – oświadczył Wang na rutynowym briefingu w Pekinie.

„Rozumiemy, że wyniki zostaną ustalone zgodnie z amerykańskim prawem i procedurami” – dodał rzecznik chińskiego MSZ.

Pekin długo wstrzymywał się z komentowaniem prognozowanego wyniku wyborów prezydenckich w USA. Przywódca ChRL Xi Jinping, w przeciwieństwie do wielu światowych liderów, nie przekazał dotąd formalnych gratulacji Bidenowi.

Oficjalne wyniki wyborów nie są jeszcze znane, ale na podstawie zliczonych już głosów w poszczególnych stanach główne amerykańskie media zgodnie przyznają zwycięstwo Bidenowi i Harris. Obecny prezydent Donald Trump nie uznał jednak swojej porażki i zapowiedział próbę podważenia wyniku w sądach.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Marek1
poniedziałek, 30 listopada 2020, 10:17

"Oficjalne wyniki wyborów nie są jeszcze znane, ale na podstawie zliczonych już głosów w poszczególnych stanach główne amerykańskie media zgodnie przyznają zwycięstwo Bidenowi i Harris" - kluczowe zdanie artykułu, pokazujące, że póki co wynik wyborów ogłaszają MEDIA. A te w 90% są w rękach tzw. Demokratów. Piszę tzw. bo od dawna już nazwa ta nie ma NIC wspólnego z jej znaczeniem.

asdf
środa, 18 listopada 2020, 09:35

proletariusze wszystkich krajow, laczcie sie

Jasiu
piątek, 13 listopada 2020, 13:31

Niech się Chińczycy tak nie śpiedzą. Proces wyborczy w USA cały czas trwa. Tramp mówił co musiał ale robił wszystko by nie doszło do wojny z Chinami. Biden nie będzie miał na to wpływu i wszystko jest możliwe.

Bursztyn
piątek, 13 listopada 2020, 13:28

Teraz czas na takie wybory w Chinach KPCH DZIADY

Marek1
poniedziałek, 30 listopada 2020, 10:19

NIC z tego - proletariat chiński, chłopstwo i inteligencja pracująca stoi murem za linia partii ;)). Brzmi znajomo dla niektórych ... ?? ;)

Tweets Defence24