Reklama

Geopolityka

Amerykański dron zestrzelony nad Morzem Czerwonym

Dron MQ-9 Reaper
Dron MQ-9 Reaper
Autor. United States Air Force

Pentagon poinformował, że w okolicach Jemenu został zestrzelony bezzałogowiec MQ-9 Reaper, do czego przyznali się bojownicy ruchu Huti.

Reklama

Jak podały media cytujące wypowiedź przedstawiciela administracji USA do zestrzelenia drona doszło nad Morzem Czerwonym, a Pentagon prowadzi śledztwo w sprawie incydentu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Wcześniej w środę strącenie amerykańskiej maszyny ogłosili bojownicy wspieranego przez Iran szyickiego ruchu Huti w Jemenie, publikując przy tym film ze zdarzenia. Jest to już drugi przypadek zestrzelenia przez Huti amerykańskiego bezzałogowego statku powietrznego (bsp). Pierwszy miał miejsce w 2019 roku.

Szyiccy rebelianci w ubiegłym tygodniu ogłosili, że włączyli się do walki przeciw Izraelowi i przeprowadzili serię ataków rakietowych i dronowych wymierzonych w ten kraj.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. tkin ważny

  Duże drogie drony są bez wartości, bez szans przy Narwi zasięg wysokości 20 km, lub innych tego typu pociskach plot.. Kto to kupił dla Polski. Niech odda pieniądze. Taką mamy armię stworzoną przez PiS.

 2. Tani2

  Jest film nie ma dyskusji. Wstyd pierwsza klasa.

  1. Mireq

   A dlaczego wstyd? Myślałeś że są niezniszczalne?

  2. Tani2

   Nie ,ale mają systemy obrony. Dlaczego system nie zadziałał?

 3. tatu

  bojownicy Huti bez broni z Iranu to mogliby co najwyżej kamieniami w niego miotać. Ci bardziej "zaawansowani" strzelać do niego z kałachów. Sensowniej było by zatem napisać: "Iran strącił dron USA z terytorium Jemenu". Wątpię by ktoś z lokalsów w ogóle był w ekipie która naprowadzała pocisk przeciwlotniczy na cel.

  1. młodygrzyb

   Się kolego byś zdziwił. Kub typowo Irański produkt.

 4. bezreklam

  Warto wiedziec ze Huti Walcza o Wolnosc. Swoja. Zas amerykanie czmeu tam sa? O co walcza? Czmeu wbrew prawu miedznadwemu czy tam czy w Syrii np kradna rope? Czy nie moga wrocic do siebie i zajac sie swoimi granicami zamiast niewolic jakies plemina po drugiej stronie ziemi?

Reklama