Szramka: Strategia Bezpieczeństwa Narodowego bardzo ogólna, życzeniowa

14 sierpnia 2020, 13:51

Kolejna rozmowa odbyła się w ramach Forum Strategicznego - wspólnej inicjatywy Defence24.pl i Fundacji Instytutu Bezpieczeństwa i Strategii. Tym razem gościem dr Jacka Raubo był Paweł Szramka, poseł klubu parlamentarnego Koalicja Polska. - Co do samych zapisów strategii można się w większości z nimi zgodzić, w jakich kierunkach mamy iść. Niestety nie ma tam ani grama informacji jak dość do tych kierunków - stwierdza poseł Szramka. W rozmowie poruszony był również temat Obrony Cywilnej Kraju, a w zasadzie jej braku, która, co podkreślił poseł Szramka, jest potrzebna i powinna zostać odtworzona w oparciu m.in. o organizacje pozarządowe wykorzystując zaangażowanie różnych grup społecznych.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Piotr ze Szwecji
sobota, 15 sierpnia 2020, 11:02

Polityczna mowa trawa. Przez 800 lat ta strategia nie była myśleniem życzeniowym, lecz fundamentem budującym wielkość szlacheckiej republiki. Temu z komentarzy na FB możesz to skleić bardzo szybko z pomocą prawdziwych Polaków. Poseł opozycji nie rozumie jak można nie być kapciem Moskwy albo Berlina tylko budować niezależność ze wsparciem USA na lokalnym regionalnym sojuszu i współpracy krajów Międzymorza. Jedyne więc co powala w propozycji prezydenta Dudy to idea sojuszu Polski z tęczową Szwecją i Finlandią, bo to dziki odjazd w lewackie bagno bez żadnego znaczenia czy wpływu dla zdolności obrony Polski przed kimkolwiek.

Andrettoni
sobota, 22 sierpnia 2020, 00:11

Po prostu zamiast być kapciem Moskwy czy Berlina jesteśmy kapciem Waszyngtonu. Jak zawsze, bo w średniowieczu też byliśmy kapciem Rzymu. Wtedy to było przynajmniej jasne - 10% świętopietrza. Teraz nie wiadomo ile i komu płacimy oraz za co. Bycie kapciem mamy we krwi.

Jabadabadu
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:17

Od czasu średniowiecza i 10% podatku dla Rzymu trochę się zmieniło. Teraz podatki (po uwzględnieniu VAT oraz innych danin) wynoszą około 80%. Postęp w finansach widoczny. Mentalność bez zmian.

piotr
czwartek, 20 sierpnia 2020, 11:16

raczej mówi że tam nie ma nic o tym jak osiągnąć cel

Ja
poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 23:41

Slusznie podsumowane choc sojusz z Szwecja i Finlandia jako uzupelnienie pozostalosci nie jest zly, jako ze to sa kraje tak samo zagrozone agresja rosyjska.

Tweets Defence24