Reklama

Siły zbrojne

Dymisja komendanta krakowskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej. W tle oskarżenia o mobbing

Fot. R. Surdacki/Defence24.pl
Fot. R. Surdacki/Defence24.pl

Ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej i pełnomocnik MON ds. wojskowej służby kobiet poinformowała o trwającym postępowaniu wyjaśniającym, dotyczącym sytuacji żołnierzy-kobiet służących w Żandarmerii Wojskowej.

Ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz stwierdza w krótkim komunikacie, zamieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej, że wszystkie okoliczności związane ze służbą żołnierzy-kobiet w ŻW są szczegółowo analizowane, a decyzje natychmiast podejmowane.

W tym samym oświadczeniu rzecznik informuje, że w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie mobbingu podwładnej, komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie został przeniesiony do rezerwy kadrowej, a wszystkie zgłaszane nieprawidłowości, dotyczące służby żołnierzy-kobiet są niezwłocznie wyjaśniane.

Dymisja komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie jest związana z tekstem, jaki pod koniec października 2017 r. ukazał się na portalu internetowym Onet.pl. Dziennikarze pisali w nim o mobbingu, jakim miano poddawać w jednostce kobietę w stopniu kaprala, która rozpoczęła tam pracę w 2015 r.

Czytaj też: Prokuratura w Poznaniu: zarzuty dla kierowcy żandarmerii wojskowej

W odpowiedzi na tekst Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch wydał komunikat, w którym oświadczył, że postępowanie sprawdzające w tej sprawie od 2 sierpnia 2017 r. prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Modernizacja

    "(...)są szczegółowo analizowane, a decyzje natychmiast podejmowane." Szkoda, że decyzje dotyczące zakupu niezbędnego sprzętu wojskowego nie podlegają podobnej procedurze. Może powołać pełnomocnika ds modernizacji armii? Może chociaż Homar zostanie zrealizowany zgodnie z zapowiedziami.

    1. Podpułkownik Wareda

      Modernizacja! Bez przesady! Nie można porównywać dymisji komendanta krakowskiego oddziału ŻW z decyzjami dot. zakupu sprzętu wojskowego i szeroko rozumianej modernizacji armii. To są dwa, zupełnie oddzielne, zagadnienia. Chyba nie muszę wyjaśniać, czym jest mobbing podwładnej w jednostce wojskowej, a czym techniczna modernizacja Wojska Polskiego? Należy cieszyć się, że ta bardzo przykra sprawa dot. mobbingu podwładnej, ujrzała światło dzienne i trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez Wydział d/s Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Liczę na to, że wszyscy winni tej wyjątkowo żenującej sprawy, poniosą konsekwencje!

Reklama