Reklama

Defence24 TV - zobacz więcej

Super Orka, nowe eskadry i Centrum Abramsów – Defence24Week 31

Autor. defence24.pl

Na konferencji Defence24 DAY wicepremier, szef MON, Mariusz Błaszczak ogłosił program okrętów podwodnych dla Polski. Czy jego rozmach oznacza, że to de facto program „Super Orka”? Co z Centrum Abramsów nad Wisłą? Polska zakupi dwie dodatkowe eskadry samolotów wielozadaniowych? Poruszamy tematy z Defence24 DAY.

Reklama

Prowadzący: Michał Bruszewski Goście: Maciej Szopa, Damian Ratka

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

 1. DIM1

  Pan Redaktor stawiający śmiałą tezę, że najbardziej ekonomicznie to byłoby mieć np. same samoloty F-35. Ale może jakieś uzsadnienie ? Gdyż koszt godziny lotu nie wydaje się o tym świadczyć ?

  1. mick8791

   @DIM1 "Nie rób takiej miny, Nie udawaj Greka, Zmień się lepiej, zmień!" Chłopie czy Tobie naprawdę każdą oczywistą rzecz trzeba podawać na tacy? Dlaczego najbardziej ekonomiczny jest jeden typ samolotu? Ano dlatego, że oszczędzasz na kosztach logistyki, infrastruktury, utrzymania i szkolenia! I koszt godziny lotu F-35 w tym tonie bez śladu. Zresztą w przypadku tej maszyny ten koszt będzie z czasem spadał.

  2. DIM1

   @mick8791. A parametr ekonomiczny "koszty godziny lotu" to wziął się pewnie z loterii fantowej ? Wprawdzie greccy sztabowcy wyanalizowali sobie, zgodzili się między sobą, że optymalna proporcja to 1 maszyna F-35 na każych 5 sztuk F-16 V. Ale co tam Grecy wiedzą o wojnie, lataniu i walce powietrznej, prawda ? Albo co tam Grecy wiedzą jak wynajdywać forsę na silne lotnictwo, przy PKB kilkakrotnie niższym od polskiego ? I przy tym faktycznie stale latające !

  3. Chyżwar

   Choćby dlatego, bo tak działa efekt skali?

Reklama