Reklama

Defence24 TV - zobacz więcej

Rozenek: realnie ustawa o obronie Ojczyzny nic nie wnosi [SKANER Defence24]

Autor. Combat Camera

Gościem odcinka programu SKANER Defence24 był poseł Andrzej Rozenek (PPS), członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Tematami odcinka były ustawa o obronie Ojczyzny, wojna na Ukrainie oraz zbliżającego się szczytu NATO, który może być przełomowy.

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. Marklar

  Psy szczekają, karawana idzie dalej.

  1. Jameson

   Właśnie ta karawan leży i kwiczy, za to jest super w działaniach pozornych. Kto o zdrowych zmysłach by zamówił kolejny typ czołgu, kiedy nasza obrona PLOT, leży i kwiczy? Większość czołgów, które posiadamy nie nadają się do niczego, lub nie mamy nowoczesnej amunicji. Za Caracale był wynegocjowany ofset, ale nie, lepiej uwalić, kupić 2 BlackHawki i robić sobie przy tym fotki, ta sprawa od 2015 roku się toczy i końca nie widać, nasze helikoptery, oprócz morskich nadają się na podwożenie wojska daleko od pola walki. Nie mówię, że poprzednie ekipy był dobre, ale proszę sobie porównać wybór i wdrożenie (+ofset) za F-16 do tego co się dziś wyczynia, za naszą kasę! Wchodzenie w tyłki Amerykanom, gdzie niedawno nasz prezydent ostentacyjnie odmówił uznania wygrania Bidena.

  2. stary Polak

   znowu karakale?! szukaj w in ternecie ile za karakale płaciła Ukraina albo inne państwa, a ile płacić miała Polska. Czyżbyś pozostał jedynym nieświadomym? To Ci wyjaśnię. Francja sprzedając karakale Polsce miała odzyskać część kasy jaką straciła gdy została zmuszona do rezygnacji ze sprzedaży już gotowych dwóch Mistrali. Nie zastanawiałeś się nad cudem, jakim było to że rząd PO doprowadzając do "sukcesu" czyli zakończenia negocjacji nie podpisał papieru i nie otworzył szampana? Zostawili "sukces" dla rządu PiS. Takie dobre chłopaki ;-)

  3. stary Polak

   Jameson - specjalnie dla Ciebie znalazłem. W 2018 r Ukraina kupiła 55 śmigłowców Airbus, w tym 21 Carcali. Koszt-2,2 mld zł. Rząd PO, 2015 r - umowa na 50 caracali. Koszt 13,5 mld zł.

 2. JAGODA

  Wojen nie toczy się na przepisy ale żołnierzami uzbrojonymi w nowoczesną broń i na pewno nie w ilościach homeopatycznych ! Pełna racja Panie Rozenek !

  1. mc.

   Mam wrażenie że Pan Rozenek w ogóle nie zna tej ustawy. A co do wojska, to czas najwyższy by oficerowie tacy jak Generał Kukuła, Generał Gromadziński (oraz wielu innych którzy obronność traktują poważnie) mieli większy wpływ na jego rozwój, sposób szkoleń itd.

  2. Patryk.

   do mc. A kto tak naprawdę zna tę ustawę? Przecież ma ona podobno z 600-800 stron. Przeczytali ją pewnie tylko pomocnicy, którzy streścili lub stworzyli opis tych zapisów, zwracając uwagę na wg nich ważne/problematyczne zapisy. Takie jak właśnie finansowanie poza kontrolą czyjąkolwiek, albo nieograniczony dostęp wojska do danych osobowych dowolnych obywateli (a gdzie RODO?).

  3. BayraktarAndrzej Janik

   Przestan.!!!Tylko nie ten buc Rocezenek co z Putinem i jego kompanami popijał sobie wódeczke w klubie wałdajskim.Posłuchaj co ma do powiedzenie , a raczej BRAK w telewizji.To ruski agent wpływu lub zwykłyk pozyteczny idiota.Odszukaj jego rozmowe co mówił o przydatnosci CPK.Powinien byc w trybie natychmiastowym odsuniety od wszelkich informacji , a nawet prewencyjnie aresztowany gdy mamy wojne przy granicy

 3. stary Polak

  jakie predyspozycje do krytyki ma Andrzej Rozenek? Stopień wojskowy? A nie, nie dotyczy, te roczniki juz nie musiały. Wykształcenie? Studiował na UW, Wydz. Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, ale nie skończył. A jednak ma predyspozycje. Ale ...no nie wiem ... . Z wikipedii: W 2010 był obok Adama Michnika i Leszka Millera członkiem polskiej delegacji uczestniczącej w spotkaniu Klubu Wałdajskiego.

 4. Darek S.

  Mam nadzieję, że ta ustawa to jest tylko tak dla picu i nikt jej teraz nie planuje wprowadzać w życie. Bo jeżeli chcą, zmienić taką masę przepisów i zasad funkcjonowania to tak jakby przed wejściem chirurga na salę operacyjną na przeszczep serca, dyrektor szpitala kazał chirurgowi zastosować nowe sposoby operacji, których on nie zna i musi się ich dopiero nauczyć i je przećwiczyć. Co prawda Stalin przed 1941 rokiem zesłał do łagrów 85 % swoich wyższych oficerów i nikt go za to nie ukarał, to znaczy, ze u nas takie rzeczy też mogą przejść. Ale aż mi się nie chce wierzyć, że nasi politycy, reprezentują tak niski poziom intelektualny. Lepiej byłoby te sale sejmowe wypełnić zwykłymi maturzystami.

  1. stary Polak

   wspomniana Ustawa zastąpi kilkanaście (jak nie wiecej) aktów prawnych. Po częście je porządkuje, po części aktualizuje. Przecież tam są starocie z czasów PRL nawet. Więc nie tragizuj.

 5. Prezes Polski

  Nie potrzeba Rozenka, żeby to wiedzieć. Wszystkie niezbędne przepisy już są, wystarczy zacząć działać, a z tym obecna władza ma ogromne problemy, jak każda poprzednia. Wystarczy popatrzeć na na poziom zaawansowania poszczególnych programów zbrojeniowych, które ciągną się latami, bez żadnego sensownego usprawiedliwienia. O sabotażu jakim było uwalenie przetargu na caracale, czy niechęci do zamawiania dronów.od prywatnej firmy szkoda nawet mówić. Kolejne znane absurdy to przyznanie priorytetu w uzbrajaniu WOT kosztem wojsk operacyjnych. Podporządkowanie polityczne, a nie wojskowe tej formacji, chaos w zarządzaniu najwyższymi kadrami armii. Wygląda to na celowa antypolską działalność, ale rzeczywistość jest jeszcze gorsza. Oni to wszystko robią z niekompetencji i głupoty. A teraz stuknęli sobie ustawę i chcą zmieniać konstytucję!

 6. inżynier zbrojmistrz

  Rozenek ma rację w takim sensie, że duże pieniądze dane aktualnemu kierownictwu MON nic nie rozwiążą i zostaną zmarnowane. Należy zmienić to kierownictwo, bo dotychczasowe ich działania potwierdzają w pełni niekompetencję tych ludzi. Nowe kierownictwo (najlepiej ponad partyjne) powinno wreszcie uruchomić PMT zdefiniowane kosztowo i terminowo.

Reklama