Przemysł Zbrojeniowy

Ciężkie pojazdy dla francuskich specjalsów

Fot. www.defense.gouv.fr
Fot. www.defense.gouv.fr

Armii francuskiej dostarczono właśnie pierwszą partię nowych ciężkich pojazdów przeznaczonych dla sił specjalnych. Generalna Dyrekcja Uzbrojenia (Directorate General of Armaments - DGA) w dniu 30 stycznia 2017 r. zatwierdziła charakterystyki pierwszej serii wozów PLFS.

Kilka pojazdów dwa dni później trafiło już do odbiorców, są to pierwsze z początkowej serii 25 maszyn, przeznaczonych do zaspokojenia najpilniejszych potrzeb francuskich specjalsów.

Ciężkie pojazdy PLFS (Poids Lourd Forces Spéciales) zaprojektowano, wyprodukowano i dostarczono - po uzyskaniu wszelkich koniecznych certyfikatów - w zaledwie 13 miesięcy w zakładach Renault Trucks Defense. W przyszłości wozy te mają stanowić jeden z dwóch podstawowych samochodów opancerzonych operatorów wszelkich rodzajów francuskich sił specjalnych, obecnie wykorzystujących bardzo szeroką gamę pojazdów.

Nowe wozy przeznaczone są do bezpośredniego udziału w operacjach specjalnych, zaprojektowano je z myślą o spełnieniu wymagań koniecznych do udanego wykonania zadań rozpoznawczych, wykonywania chirurgicznych, precyzyjnych rajdów i operacji wymagających skrytego przemieszczania się na głębokim zapleczu nieprzyjaciela. Dzięki wyposażeniu nie w przyszłości sił specjalnych wszystkich rodzajów sił zbrojnych Francji, zwiększą się ich możliwości wspólnego prowadzenia działań, zmniejszone zostaną też koszty i wymogi logistyki, odgrywające znaczącą rolę w planowaniu operacji sił specjalnych.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.