Reklama

Siły zbrojne

CBA: Zatrzymano trzech żołnierzy. Usłyszą zarzuty korupcyjne

Fot. CBA
Fot. CBA

Funkcjonariusze CBA z Poznania oraz wspólnie z żołnierzami ŻW zatrzymali pułkownika, podpułkownika oraz starszego chorążego - informuje Piotr Kaczorek. Jak zaznacza, usłyszą oni zarzuty „związane z płatną protekcją”. 

Jak informuje Piotr Kaczorek, Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w sprawie przyjmowania w okresie 2015 - styczeń 2016 r. w Powidzu i w Warszawie "korzyści majątkowych lub osobistych związanych z powoływaniem do Narodowych Sił Rezerwowych, do zawodowej służby wojskowej lub za przeniesienie na wyższe stanowisko". 

W związku ze sprawą agenci CBA z Delegatury w Poznaniu, wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej i Służby Kontrwywiadu Wojskowego, zatrzymali dwóch oficerów: pułkownika służącego warszawskim Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, podpułkownika – komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie oraz starszego chorążego z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Funkcjonariusze CBA przeszukują miejsca ich zamieszkania i pobytu, a także pomieszczenia służbowe. Zatrzymani usłyszą w poznańskiej prokuraturze do spraw wojskowych zarzuty związane z płatną protekcją.

 

Reklama

Komentarze (2)

  1. atom

    wierzchołek góry, dopiero przy WOT będą się mogli rozwinąć, sam to przerabiałem jak mimo obowiązywania przydziałów mobilizacyjnych otrzymywałem na ćwiczenia krótkotrwałe rezerwy( bo % stawiennictwa słaby) tych samych "cyborgów' na różne stanowiska- i z różnych JW - jak jeden z nich przyznał; jestem na bezrobociu, wujek w WKU, za powołanie płacą-to czemu nie skorzystać? mój meldunek na w/w temat zakończył sie "rozmowa wychowawczą"

  2. TRĄBKA

    czas stajnie Augiasza oczyścić ...

Reklama