Reklama

Polityka obronna

BOR z nowymi mundurami

Obecny wzór umundurowania polowego BOR. Fot. MSWiA.
Obecny wzór umundurowania polowego BOR. Fot. MSWiA.

Nowy wzór umundurowania polowego oraz zmienione tło, na jakim znajduje się wizerunek orła to główne zmiany w umundurowaniu funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. MSWiA projekt zarządzenia w tej sprawie skierowało do uzgodnień międzyresortowych. 

„Projektowane zmiany podyktowane są potrzebą dostosowania umundurowania do specyfiki wykonywanych przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu zadań służbowych” – podkreślono w uzasadnieniu projektu rozporządzenia.

Czytaj także: Wiceszef BOR podał się do dymisji

Jak czytamy w uzasadnieniu, zmiana dotyczy wzoru umundurowania polowego. Nowe mundury funkcjonariuszy BOR zyskają jednolity kolor. Zmianie ulegnie także kolor tła, na jakim widnieje wizerunek orła. Zgodnie z założeniami wymiana mundurów będzie stopniowa, a funkcjonariusze będą mogli nosić ich poprzednią wersję do grudnia 2021 r. 

BOR - nowy mundur
Nowy wzór umundurowania polowego BOR. Ilustracja: BIP MSWiA.

Czapka BOR i orzeł
Nowa czapka polowa i wizerunek orła umieszczany na czapkach wyjściowych. Ilustracja: BIP MSWiA.

Jak pisano na Defence24.pl już wcześniej, BOR czeka jednak dużo poważniejsza zmiana. Zapowiadana reforma wkracza w ostatni etap i już wkrótce, jak deklaruje MSWiA, BOR przekształci się w Służbę Ochrony Państwa. SOP będzie posiadała nie tylko większe uprawnienia niż dzisiejszy BOR, ale będzie też liczniejsza. Jak zapewnia MSWiA jest to warunek konieczny dla zapewnienia właściwego standardu ochrony.

Czytaj więcej: Służba Ochrony Państwa zastąpi BOR

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.