Bomby i pociski z Dezametu [Defence24 TV]

20 września 2019, 15:06

To, co eksponujemy na targach w Kielcach, jest widoczne właśnie obok mnie. To jest amunicja 155 mm do Kraba i 120 mm do Raka, to ćwiczebna bomba lotnicza oraz naboje do granatników 40 mm. To są nasze główne wyroby. Oczywiście skupiamy się również na innych produktach — powiedział prezes zarządu i dyrektor generalny Zakładów Metalowych DEZAMET S.A. Tomasz Wawrzkowicz.

Prezes Wawrzkowicz wspomniał także o produkowanej przez jego spółkę amunicji do bojowych wozów piechoty BWP-1, a konkretnie pociskach PG-15. Na mocy podpisanej umowy z Inspektoratem Uzbrojenia spółka ta realizuje podpisany kontrakt i ma perspektywę na uzyskanie kolejnego zamówienia na tego typu amunicję.

W tym roku spółka Dezamet obchodzi jubileusz 80-lecia. Tomasz Wawrzkowicz poruszył także kwestie współpracy pomiędzy poszczególnymi spółkami PGZ S.A. w zakresie produkowanego uzbrojenia i wyposażenia. Wspomniał o bliskiej współpracy w zakresie produkcji amunicji ze spółkami BELMA S.A., NITRO-CHEM S.A., z Hutą Stalowa Wola, czy Zakładami Mechanicznymi Tarnów.

Podkreślił także, że dzięki zawieranym z SZ RP umowom na dostawy systemów uzbrojenia możliwy jest dalszy intensywny rozwój spółek zbrojeniowych, w tym Dezametu, który prowadzi rozbudowany program inwestycyjny, obejmujący m.in. zakupy maszyn i rozbudowę infrastruktury. Dzięki kierowaniu pieniędzy do krajowego przemysłu zbrojeniowego środki z budżetu MON nie opuszczają Polski i pozwalają na wzmocnienie gospodarki narodowej.

Defence24
Defence24
Tweets Defence24