Białoruskie i rosyjskie wojska specjalne rywalizują na zawodach

26 sierpnia 2020, 11:12
SAVX6317(1)
Fot. mil.ru
Reklama

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, żołnierze białoruskich i rosyjskich wojsk specjalnych biorą udział na poligonie wojskowym w Brześciu w odbywających się międzynarodowych zawodach wojskowych "Gwiazda Polarna".

W pierwszym etapie tych zawodów, który odbywa się na terenie Republiki Białoruskiej, w przeciągu pięciu dni wyznaczeni sędziowie mają ocenić gotowość bojową wydzielonych grup wojsk specjalnych do wykonywania zadań w ramach szkolenia bojowego. Zawody podzielone są na ćwiczenia indywidualne i grupowe.

W ramach szkolenia indywidualnego żołnierze są sprawdzani pod kątem spełniania wszelkich norm i wymagań, a także umiejętności strzeleckich i swoich dedykowanych specjalizacji. W trakcie ćwiczeń grupowych natomiast głównym celem jest sprawdzenie ich wyszkolenia i zgrania w trakcie wykonywania zadań szkolno-bojowych takich jak desant powietrzny na spadochronach szybujących, szkoleń strzeleckich czy prowadzenia walki wręcz bez użycia broni.

Pierwszego dnia zawodów białoruscy i rosyjscy żołnierze musieli zmierzyć się z szeregiem ćwiczeń takich jak m.in. "szturm na budynek", "zasadzka" czy "snajper", które ukończyli z pełnym powodzeniem. Według rosyjskiego resortu obrony rosyjscy spadochroniarze mieli trzykrotnie poprawić swoje obecne wyniki w porównaniu do ubiegłorocznej edycji tych zawodów.

W ramach pierwszego konkurencji w trakcie wykonywanie szturmu na budynek specjalsi mieli za zadanie odbić zakładników i przeszukać pomieszczenia. W czasie drugiej konkurencji grupa poruszająca się samochodem miała wjechać w zasadzkę, po czym opuścić pojazd i zlikwidować 10 pojawiających się celów w odległości od 200 do 400 metrów.

Międzynarodowe zawody wojskowe "Gwiazda Polarna" odbywają się na terenie Białorusi od 23 sierpnia do 5 września br. Rosyjskie siły zbrojne są reprezentowane przez spadochroniarzy z pododdziałów powietrznodesantowych gwardii z obwodu moskiewskiego.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Reklama
kierowca bombowca
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:33

mam nadzieje ze szturm na budynek odbyl sie przy tradycyjnym wysokiem stopniu przeciwdzialania przeciwnika, odbicie zakladnikow odbylo sie jak w teatrze w Moskwie. Natomiast co to za zasadzka gdy cala grupa opuszcza samochod i nic im sie nie dzieje. Po czym przeciwnik pojawia sie pojedynczo. Z tego co sie orientuje to w zasadzce niszczy sie pojazd razem z zaloga, albo ostrzeliwuje sie ja nie dajac jej czasu na organizacje. Ale widac tam inne zasadzki stosuja.

QRF
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:18

Wszędzie się tak ćwiczy odpieranie zasadzki, chodzi o wyrobienie nawyku otwierania ognia od razu po kontakcie z przeciwnikiem. Przecież nie zawsze granatnik trafi z pojazd, nie zawsze od ostrzału zginie cała załoga.

Dude
czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:43

Ale 200-400 metrów?

Polarny Miś
środa, 26 sierpnia 2020, 20:20

Gwiazda polarn ZNAM FAJNA LASKA ALE NIE WE BRZEŚCIU

tak czasem bywa
środa, 26 sierpnia 2020, 13:54

ciekawe kto wygra a komu wręczą nagrodę :)

Max
środa, 26 sierpnia 2020, 13:21

"Pierwszego dnia zawodów białoruscy i rosyjscy żołnierze musieli zmierzyć się z szeregiem ćwiczeń takich jak m.in. "szturm na budynek", "zasadzka" czy "snajper", które ukończyli z pełnym powodzeniem." Budynek po krótkiej obronie oddalił się w nieznanym kierunku.

hanys
środa, 26 sierpnia 2020, 13:18

Fajne wdzianko. Mam takie podobne po dziadku w szafie. I koszulkę desantowca w biało-niebieskie paski.

Er
środa, 26 sierpnia 2020, 22:55

A tę koszulkę to komu ściągnąłeś, może jakiemuś morjakowi w ruskim porcie wojennym?

On
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:54

Koszulkę dostał jak każdy rosyjski desantowiec ;) Wszyscy przecież wiedzą skąd Hanys pisze.

Tweets Defence24