Reklama

Siły zbrojne

Amerykanie sprawdzają gotowość bojową. Niespodziewana dyslokacja batalionu piechoty

Fot. Capt. Joseph Wasek/U.S. Army
Fot. Capt. Joseph Wasek/U.S. Army

Amerykańscy żołnierze z 2. batalionu 12. pułku piechoty 2. brygadowego zespołu bojowego 4. Dywizji Piechoty przybędą w przyszłym tygodniu do Niemiec. Odbędą ćwiczenia na szczeblu plutonów na poligonie Grafenwoehr.

Około 600 amerykańskich żołnierzy przybędzie do Niemiec w ramach ćwiczeń związanych z oceną gotowości do szybkiej dyslokacji jednostek amerykańskich. Żołnierze 2. batalionu znajdą się w Europie jedynie w tym celu, nie będą brać udziału w operacji Atlantic Resolve, ani w żadnego rodzaju ćwiczeniach międzynarodowych. Dowództwo amerykańskie podkreśla też, że ich czasowa dyslokacja nie jest reakcją na żadne wydarzenie.

Czytaj też: Poznań centrum dowodzenia US Army Europe. "Relokowano personel i sprzęt".

Szybka dyslokacja amerykańskiej jednostki będzie też okazją do sprawdzenia stopnia gotowości jednostek wsparcia U.S. Army Europe, które odpowiadać będą za przyjęcie, transport, wyżywienie, zakwaterowanie i przygotowanie szkolenia dla żołnierzy ze Stanów.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Cleo

  Osobiście wolałbym zwiększenie wielkości wojsk amerykańskich w Niemczech, niż wzrost zbrojeń niemieckich.

 2. gościu

  "Niespodziewana dyslokacja batalionu piechoty -Amerykańscy żołnierze z 2. batalionu 12. pułku piechoty 2. brygadowego zespołu bojowego 4. Dywizji Piechoty przybędą w przyszłym tygodniu do Niemiec" -rzeczywiście niespodziewana

 3. B-son

  A ja sie pytam czemu do Niemiec a nie do Polski ?? Bo linia obrony nato jest za Odrą....

  1. 123

   Tak jak 30 lat temu była za Renem

  2. MP

   W Niemczech cały czas mamy domczynienia z wojskami okupacyjnymi, tak jak Sowieci nas okupowali do 1992. Niemcom trzeba o tym przypominać, np robiąc takie ruchy

  3. qduo

   W ostatnim akapicie masz odpowiedź na to pytanie, w tym ćwiczeniu Amerykanie sprawdzają poziom przygotowania jednostek odpowiedzialnych za logistykę na linii USA - Europa. Innego rodzaju ćwiczenia wykonują jednostki wysłane do krajów frontowych.

 4. DDR

  Muszą przypomnieć sobie - panoszenie po Unii swoich wojsk ? Dawno temu z tej Europy się wynieśli do Afganistanu Iraku i innych ważnych miejsc . Nam tu niemiec nie będzie gadał co mamy robić ?

 5. Smuteczek

  Amerykanskie cwiczenia sprawdzania gotowosci bojowej - 600 wojaków. Rosyjskie cwiczenia sprawdzania gotowosci bojowej 30 000.

  1. xawer

   Testują to samo, koszt 50 razy wyższy:-)

  2. tadek

   widocznie tych 600 wojaków z USA wraz z miejscowymi i ze wsparciem lotniczym które dostaną prawie natychmiast całkowicie równoważy te twoje 30 000 tys Rosjan..pozdrowienia

  3. Oleum

   Myslisz ze 600 Amerykanow nie da rady wykopac 30 tys grobow? Maja na pewno jakis ciezki sprzet. Moga zaoszczedzic czas kopiac wieksze masowe. 60 takich na 500. 2 tygodnie i po sprawie

Reklama