Al-Kaida wzywa do zabijania amerykańskich dyplomatów

19 września 2012, 07:48
Al-Kaida wzywa do zabijania amerykańskich dyplomatów
Fot. internet.
Reklama

18 września br. północnoafrykańskie ramię Al-Kaidy wezwało muzułmanów w swoim internetowym oświadczeniu do atakowania i zabijania amerykańskich ambasadorów i innych dyplomatów.


Wezwanie, opublikowane na jednym z for używanych przez dżihadystów, szczególny nacisk kładzie na amerykańskie przedstawicielstwa w Algierii, Tunezji, Maroko i Mauretanii. Ataki na Amerykanów mają być zemstą za znieważenie honoru proroka przez paszkwil "Niewinność muzułmanów".

Podobne oświadczenie wydała Al-Kaida Półwyspu Arabskiego w sobotę 15 września, wzywając do oczyszczenia muzułmańskich terytoriów z Amerykanów, co ma prowadzić do zakończenia hegemonii Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" w najnowszym numerze, który ukaże się 19 września br. opublikuje karykatury proroka Mahometa. W czasie gry wśród muzułmanów nie ustaje oburzenie na amerykański film, publikacja może dodatkowo zaostrzyć protesty, także przeciwko Francji i jej interesom.

W reakcji na tę zapowiedź premier Jean-Marc Ayrault we wtorek skrytykował wszelkie wybryki i zaapelował o odpowiedzialność. Minister spraw zagranicznych Laurent Fabius ze swojej strony, podczas wizyty w Kairze powiedział, że jest przeciwny wszelkim prowokacjom.

Okładka najnowszego "Charlie Hebdo", dostępna już w internecie, przedstawia muzułmanina na wózku inwalidzkim pchanym przez ortodoksyjnego żyda, mówiących: Nie wolno sobie drwić. Na górze widnieje napis Nietykalni 2, będący nawiązaniem do popularnego filmu o podobnym tytule. Na kolejnych stronach umieszczono rysunki przedstawiające Mahometa.

(MMT)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24