Oferujemy dla służb mundurowych głównie środki łączności Motoroli, której jesteśmy partnerem od ponad 20 lat. Również aplikacje związane z łącznością radiową, aplikacje dyspozytorskie, które do tej pory zyskały już duże uznanie w ratownictwie medycznym oraz policji. Staramy się zaszczepiać je także w innych służbach - powiedział Stanisław Słowik, prezes zarządu Aksel, w rozmowie z portalem Defence24 w czasie IV Targów Logistyki Służb Mundurowych w Łodzi.
W czasie IV Targów Logistyki Mundurowej zwiedzający mogli się zapoznać z ofertą spółki Aksel, zajmującej się dostarczaniem środków łączności radiowej firmy Motorola, partnera polskiego przedsiębiorstwa od ponad 20 lat. Oferuje ona również aplikacje związane z łącznością radiową, a przede wszystkim aplikacje dyspozytorskie (takie jak ConSEL). Jak podkreśla prezes, produkty Aksel są już wykorzystywane w ratownictwie medycznym, straży pożarnej oraz policji. Są to zintegrowane systemy łączności dyspozytorskiej, w tym z najnowszymi technologiami - systemem TETRA oraz cyfrowym systemem radiowym DMR – powiedział Stanisław Słowik.
Aksel jest powstałą w 1990 roku spółką inżynierską, która specjalizuje się w systemach łączności radiowej. Jej pracownicy uczestniczyli w modernizacji systemu monitorowania przeciwpowodziowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obejmującego południowy region Polski, a także cyfryzacji łączności radiowej dla służb mundurowych (m.in. jednostek policji, Straży Granicznej i Straży Miejskiej).
Naszą domeną jest nie tylko wdrażanie nowych technologii, które oparte są głównie na produktach światowych liderów w łączności, mówię tutaj o firmie Motorola. Również naszą domeną są łączności dodane, które oferujemy, tzw. customizacja produktów, a wiec przystosowywanie ich pod indywidualne potrzeby klienta - stwierdził prezes.
Firma Aksel obecna jest również na rynku cywilnym, m.in. jest dostawcą systemów łączności dla firm z branży kolejowej, takich jak niemiecka Deuta Werte czy polska PESA.
pol
Aksel mógłby dać dobrą oferte na moto wm810 tak żeby chociaż każdy radiowóz drogówki miał to na wyposażeniu
ecik
Niech no ten AXEL zacznie w Polsce te radiostacje produkować a nie tylko sprzedawać. Albo niech je Motorola produkuje w Polsce, a wtedy AXEL może je tu sprzedawać. Inni producenci sprzętu łączności w Polsce robią więcej u nas, naszymi Polskimi rękami niż AXEL i Motorola. Odpakować z pudełka, zaprogramować i podłączyć to coś innego niż wymyślić, zaprojektować, wyprodukować, i cała reszta.