40-sty komputer od Akademii Marynarki Wojennej

15 lutego 2021, 10:55
40 ty komputer -1
Fot. AMW
Reklama

Akademia Marynarki Wojennej kontynuuje charytatywny projekt przekazując kolejne komputery do nauki zdalnej. O szczegółach informuje rzecznik prasowy akademii.

Kmdr por. Wojciech Mundt poinformował o przekazaniu przez Laboratorium Podstaw Techniki (LPT) Akademii Marynarki Wojennej (AMW) już 40-stego komputera, który będzie wykorzystywany przez uczniów do nauki zdalnej.

 

Jubileuszowy laptop to 4-rdzeniowa Toshiba, 8 GB RAM-u, która po liftingu powędrowała do Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni. Darczyńcą laptopa jest mieszkaniec Mostów - Złote Piaski. DZIĘKUJEMY!!! 

Kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademia Marynarki Wojennej

Komandor zaznacza, że używane komputery pozyskiwane są od darczyńców, a następnie w LPT uzyskują „drugą młodość” i dalej trafiają poprzez szkoły, MOPS-y, GOPS-y do potrzebujących dzieci. Jest to akcja, którą Akademia Marynarki Wojennej prowadzi od początku pandemii – podkreśla oficer.

Dla organizatorów to wielka radość, że mogli wspomóc już 40 rodzin. To zasługa głównie pracowników LPT, ale również całej społeczności AMW, która włączyła się w akcję, przekazując sprzęt i pieniądze na zakup potrzebnych części. Jednak całość nie byłaby możliwa bez hojnych darczyńców spoza uczelni, za co gorąco Państwu dziękujemy.

Kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy AMW

 

Komandor zaznacza, że uczelnia cały czas otrzymuje sygnały z okolicznych szkół z prośbą o wsparcie.

Zachęcamy więc do przekazywania starszego sprzętu. Używane komputery niekoniecznie muszą leżeć w zakamarkach szaf, piwnic, strychów, a za to mogą pomóc potrzebującym. Zachęcamy także szkoły, aby wśród rodziców ogłosiły takie akcje. Oczywiście te komputery potem trafią do tych placówek.

Kmdr por. Wojciech Mundt, AMW

Wymagania

Osoby zainteresowane udziałem w akcji charytatywnej nadal mogą przekazywać komputery. Urządzenie powinny jednak spełniać określone wymagania minimalne: dwurdzeniowy procesor min. 2.0 GHz; pamięć RAM 4 GB lub możliwość rozszerzenia do 4 GB, karta sieciowa, komputer nie starszy niż 2012 z systemem Win 7, 8, 10, Linux.

Laboratorium AMW gwarantuje usunięcie wszelkich danych certyfikowanym programem, a następnie instaluje system operacyjny Windows10.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
in nuce
wtorek, 16 lutego 2021, 07:15

Na podstawie jakich kryteriów wybrano system operacyjny który jest instalowany?

jonbakari
wtorek, 16 lutego 2021, 00:08

mogliby przekazać swoje "krążowniki" - przecież też są bezużyteczne.

Niuniu
poniedziałek, 15 lutego 2021, 16:33

Czy Laboratorium AMW płaci producentowi za instalowany od nowa system operacyjny Windows10 czy też instaluje "pirata"?

wess
poniedziałek, 15 lutego 2021, 14:18

A kiedy zaczną rozdawać okręty? albo amunicję z magazynów? w tym kraju każdy zajmuje się czymś innym niż tym do czego został powołany. Od wspierania są inne ministerstwa w tym szkolnictwa. Istnieje jeszcze takie????

Miś ze złotym medalem
poniedziałek, 15 lutego 2021, 12:31

Państwo które niema Marynarki Wojennej ma Akademię Marynarki Wojennej :) szkolimy kadry dla Niemców ??

Tweets Defence24