Reklama

Siły zbrojne

Komputery od marynarzy

Fot. AMW
Fot. AMW

Akademia Marynarki Wojennej pozyskała 26 komputerów od Stowarzyszenia Talent. Wszystko w ramach akcji „Zbiórka komputerów dla dzieci w walce z COVID-19”, którą uczelnia rozpoczęła już na początku pandemii. W ten sposób zbierany jest używany sprzęt komputerowy, który w Laboratorium Podstaw Techniki AMW przechodzi czyszczenie, serwis i często jest wzbogacany np. w dodatkową pamięć RAM. Tak przygotowane komputery trafiają do potrzebujących dzieci, aby te mogły uczestniczyć w nauce zdalnej.

Jak zaznacza Komandor Mundt, do tej pory Akademia Marynarki Wojennej przekazała dzieciom 19 komputerów. Część z komputerów pozyskanych od Stowarzyszenia Talent jest już po przeglądzie i została przygotowana do przekazania. Niestety potrzebujących jest dużo więcej niż przekazywanych przez darczyńców komputerów. Dlatego uczelnia nadal prowadzi akcję zbiórki używanych komputerów oraz podzespołów komputerowych.

Wiele dzieci nie posiada w domu urządzeń umożliwiających wykonywanie zadań szkolnych. Dlatego powstał pomysł pomocy młodym uczniom. Darczyńcami komputerów są najczęściej osoby prywatne, ale tym razem udało się pozyskać jednorazowo więcej komputerów dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Talent. 

kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy AMW

 Apel do darczyńców 

Nadal można przyłączyć się do akcji, którą organizuje Akademia Marynarki Wojennej i tym samym wspomóc dzieci, których rodziców nie stać na zakup komputera do nauki zdalnej.

Szanowni Państwo możecie wesprzeć nas również w naturze. Może posiadają Państwo części i osprzęt ze starszych komputerów:

  • kości pamięci konkretnie RAM 2GB DDR2 SODIMM PC2;
  • dyski HDD 2,5” typu SATA o pojemności nie mniejszej niż 250 GB;
  • kamerki internetowe USB z mikrofonami;
  • mikrofony USB;
  • myszki USB;
  • torby na laptopy 15”. 
kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy AMW

O darczyńcy

Stowarzyszenie Talent to organizacja pozarządowa, która funkcjonuje w Gdyni od 2005 roku. Realizuje działania wspierające rozwój dzieci oraz młodzieży w dziedzinie informatyki. Tu warto zaznaczyć, że prezesem Stowarzyszenia Talent jest Ryszard Szubartowski, absolwent wydziału cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej i były pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Marynarki Wojennej.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama