Reklama

Siły zbrojne

Zbliża się przysięga podchorążych WAT

Fot. WAT
Fot. WAT

Jak podała Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w sobotę 25 września 2021 r. o godz. 10.00 na placu apelowym WAT przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2 w Warszawie uroczystą przysięgę wojskową złoży 660 podchorążych przyjętych na studia w akademii.

W nowym, jubileuszowym dla WAT-u roku akademickim studia wojskowe na pierwszym roku rozpocznie ponad 800 podchorążych. Ponad 140 z nich złożyło przysięgę wojskową jeszcze przed przyjęciem do Wojskowej Akademii Technicznej.

W programie uroczystości: przemówienie Rektora-Komendanta WAT, złożenie przysięgi wojskowej przez podchorążych, wręczenie wyróżnień, wystąpienia okolicznościowe oraz defilada.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube WAT.

Przewidziana została również Msza Święta w intencji podchorążych. Zostanie ona odprawiona w czwartek 23 września 2021 r. o godz. 15.30 na placu apelowym WAT.

Wojskowa Akademia Techniczna (WAT), powołana ustawą z 1951 roku, jest publiczną uczelnią akademicką nadzorowaną przez Ministra Obrony Narodowej. Jako otwarty uniwersytet techniczny, służy Siłom Zbrojnym RP, nauce, gospodarce i społeczeństwu poprzez kształcenie podchorążych i studentów, rozwój kadry naukowo-dydaktycznej oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarach nauk ścisłych, technicznych i społecznych, a w szczególności w zakresie techniki wojskowej i technologii bezpieczeństwa.

Reklama
Reklama

W ofercie dydaktycznej WAT znajdują się: jednolite studia magisterskie dla kandydatów na żołnierzy zawodowych, studia pierwszego stopnia (inżynierskie i licencjackie), studia drugiego stopnia (magisterskie), Szkoła Doktorska oraz studia podyplomowe. Absolwenci studiów wojskowych uzyskują tytuł zawodowy magistra inżyniera i stopień oficerski podporucznika WP. Proces dydaktyczny w WAT realizuje osiem wydziałów akademickich: Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania; Cybernetyki; Elektroniki; Inżynierii Lądowej i Geodezji; Inżynierii Mechanicznej; Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa; Nowych Technologii i Chemii oraz Instytut Optoelektroniki. Przy uczelni swoją działalność edukacyjną prowadzi Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne – powołane i nadzorowane przez Ministra Obrony Narodowej.

Reklama

Komentarze

    Reklama